“Burada Yaşamak, Mahalle Halkının Hakkıdır”

5 sene önce Güncel
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

“Burada Yaşamak, Mahalle Halkının Hakkıdır”

Fevzipaşa Konakları Temel Atma Töreni dün yoğun katılım ile gerçekleşti. Törende konuşan Belediye Başkanı Ülgür Gökhan; “Burada yaşamak bu mahalle halkının hakkıdır, onları neden gönderelim” dedi.

Fevzipaşa Mahallesi Kentsel Dönüşüm projesi kapsamında yapılan “Fevzipaşa Konakları” yeni binaları temel atma töreni gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen törene Erdemir İnşaat Sahipleri Cem Erdemir ve Can Erdemir ile Fevzipaşalı vatandaşlar katıldı. Açılış konuşmasını yapan Cem Erdemir ve Can Erdemir’in ardından konuşan Başkan Gökhan da 15 yıllık Başkanlık döneminde mahallenin gelişmesi için ileriye gidemediğini belirtti. Gökhan, bu durumun sebebinin birilerinin mahalleliyi oradan uzaklaştırarak rant yaratmak olduğunu söyledi. Daha önce TOKİ’ye yoksul evlerin yapılması için yer verdiklerini açıklayan Gökhan; “Bir artı bir yapıp yoksul konutu yapacaklardı, sonra vazgeçtiler üç artı bire döndüler. Yani zenginlere yapacaklar. Çünkü gözler rantta… Bu mahallede 8 katlı yapmak gibi planları vardı” dedi.

Gerçekleştirilen temel atma töreninde konuşan Başkan Gökhan şöyle konuştu;

“Bugün çok mutluyum tam düşündüğüm şeyler oluyor. Bunlar devam edecek, çaya varacağız. 1451 yılından beri burası ilk defa bir değişime uğruyor.  Aynı plan üzerinden bir değişim oluyor, güzelleşme oluyor. Başka bir özellik daha var. Buranın sakinleri ile beraber oluyor. Hep mahallelileri buradan uzaklaştırdığı buradan rant yaratmak istiyorlardı ya, bunun olabileceğini artık görmüş oluyoruz. Burada yaşamak bu mahalle halkının hakkıdır. Onlara burada yıllardır yaşıyorlar. Bu insanları neden göndereceğiz.”

“YOKSUL İÇİN DEDİLER ZENGİNE YAPTILAR”

“15 senedir Belediye Başkanıyım ama bu mahallenin gelişmesi için ileriye gidemedik. Çünkü bu tamamen belediyenin elinde olan bir şey değil. Birilerinin de buna destek olması lazım. Biz, TOKİ’ye yeni garajın orada bir alanda TOKİ alanı yaptık. Bir artı bir yapıp yoksu konutu yapacaklardı sonra vazgeçtiler üç artı bire döndüler. Yani zenginlere yapacaklar. Çünkü gözler rantta. Bu mahallede 8 katlı binalar yapmak gibi planları vardı. Peki mahalleli ne olacak onları da atıveririz diye düşünüyorlardı. Bunu İstanbul Sulukule’de yaptılar. Bu mahalle bu kentin kurucu unsurudur.”

Eren Aşnaz

 


Bu haber 28/04/2017, Cuma günü yayınlandı, 107 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com