Eski taksiler ve hikâyeleri Kent Müzesi’nde

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Eski taksiler ve hikâyeleri Kent Müzesi’nde

Eski fotoğraflarla taksiciler ve taksicilerin hikâyelerinin oluşturduğu ‘Kentte Taksiciler’ sergisi Büyük ilgi görüyor.

Çanakkale Kent Müzesi tarafından 2 ayda bir farklı konu ile sergi düzenleniyor. Bu ay düzenlenen serginin yeni konusu olan ‘Kentte Taksiciler’, eski fotoğraflar ve hikâyeleri ile herkesin ilgisi çekiyor. Çanakkalelileri nostaljik günlerine götüren sergi hakkında konuşan Çanakkale Kent Müzesi Tarih Uzmanı Çağlar Turhanlı, sergilerin uzun soluklu, tek tek konuşarak ve eski fotoğrafları alarak araştırma şeklinde oluştuğunu belirtti.

Turhanlı Sergi hakkında; “Kent Müzesi’nde 2 ayda bir yeni bir konu ile ilgili sergiler gerçekleştiriyoruz. Daha sonrasında mevzubahis kilit kişiler belirleniyor. Onlarla röportajlar yapıyoruz. Röportajların sonunda çıkan ses kayıtlarını gördüğünüz metinlere çeviriyoruz. Bundan sonra ise görsellerle zenginleştirerek bu gördüğünüz sergiler oluşuyor. Mesela taksiciler ile konuştuktan sonra eski fotoğraflar vardır diyoruz. Çoğu vermek istemiyor ancak bir şekilde veriyoruz. Daha öncede kentteki esnaflar ve çalışanlar ve ilgili sergimiz olmuştu. Yapılacak ilgi çekici sergilerden bir tanesinin de taksiciler olabileceğini düşündük” dedi.

Eren Aşnaz

 


Çanakkale eski-taksiler eskiler hikayeler kent-müzesi kentte-taksiciler sergi Bu haber 27/04/2017, Perşembe günü yayınlandı, 162 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com