Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İstanbul uçuşları için girişimler başladı

İstanbul uçuşları için girişimler

İstanbul uçuşları için girişimler başladı

Haftanın üç günü Çanakkale’den İstanbul’a uçak seferleri yapan Borajet firması dün itibariyle uçak seferlerini durdurduğunu açıkladı.

Pazartesi, Çarşamba ve Cumartesi günleri Çanakkale-İstanbul arası uçak seferleri yapan Borajet firması ülke genelinde uçak seferlerini durdurdu. Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü1 Haziran 2017 tarihine kadar olan uçuşlar için bilet almış olan yolcuları, THY ve Anadolujet firmalarının uçuracağını duyurdu. Dardanel Turizmin Sahibi Zafer Güneş; “Çanakkale İstanbul seferleri Borajet’in içine düştüğü zor durum neticesinde tüm uçuşlar iptal edildi. Bu durumdan en çok etkilenen İl Çanakkale oldu. Çünkü burada Borajet’ten başka sefer gerçekleştirecek bir firma yok. Yeni girişimler var. Başka firmaları Çanakkale’ye getirmeye çalışıyoruz. Hava yolları ile görüşme halindeyiz. Önümüzdeki günlerde Çanakkale halkına müjdeli bir haber vereceğiz” dedi.

Asker ve öğrenci sayısı çok olan Çanakkale de İstanbul seferlerinin iptal edilmesi vatandaşlar arasında tedirginlik yarattı. Güneş; “26 Nisan 1 Haziran tarihleri arasında Borajet’ten bilet rezervasyonu yaptırmış olan yolcular THY bürolarına müracaat edecek. Rezervasyonlu yolcular Türk Hava Yolları tarafından Ankara aktarmalı olarak taşınacaklar. Aksi halde biletli yolculara geri ödeme yapılamayacaktır. Ancak şu anda sistem müsait değil, sanıyorum bir hafta kadar sonra aktarma işlemleri yapılır. 1 Haziran sonrası biletli yolcuların durumu ile ilgili tekrar duyuru yapılacaktır” dedi.

2018 Yılının Troia Yılı ilan edilmesi ile bölgede beklenen turizm canlılığının ardından Borajet firması dün itibariyle uçak seferlerini durdurduğunu açıkladı. Ulaşılabilir bir kent olma özelliğini kaybetmekle yüz yüze kalan Çanakkale için yeni seferler düzenleyecek bir firma arayışı başladı.

Borajet firmasının düzenlediği seferler Sabiha Gökçen Havaalanı’na düzenleniyordu. Çanakkale’ye yaz aylarında gelmesi beklenen turist sayısının artması için yeni seferlerin Atatürk Havalimanı’na düzenlenmesi bekleniyor.

Dilek Akşen

 

 

 

 

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech