Engin “Başkan Gökhan ‘Ben tetikçiyim’ diyenlerin dolduruşuna gelmemelidir”

Çanakkale Memleket’in haberine göre;

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası(ÇTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Bülend Engin, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın yerel bir gazeteye yaptığı açıklamaya “Bence Belediye Başkanı daha sakin ve mantıklı olmalıdır. Halk tabiriyle ben tetikçiyim diyenlerin dolduruşuna gelmemelidir” diyerek cevap verdi.

Çanakkale Memleket’e Konuştu

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası (ÇTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Bülend Engin, yerel bir gazetede çıkan  Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın oda hakkındaki değerlendirmelerine cevap verdi. Engin, “Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın Çanakkale’nin değerli bir Sivil Toplum Kuruluşunu hedefine koymasını doğru bulmuyorum. Tersine Belediye Başkanları STK’lara destek olmalıdır. Onların yanında olmalıdır. Sayın Gökhan’ın Diyarbakır Sur Belediyesini kardeş yapıp Çanakkale TSO’yu üvey evlat ilan etmesini aklım almıyor.  Belediye Başkanı dediğin ayrımcı değil birleştirici olmalıdır. Her insanın baharı kutlamaya hakkı vardır. Her insanın ülkenin birlik ve bütünlüğüne adım atmasını kutlamaya hakkı vardır. Piknik yapmak için Ülgür bey ‘den izin mi alınacaktı? Bence Belediye Başkanı daha sakin ve mantıklı olmalıdır. Halk tabiriyle ben tetikçiyim diyenlerin dolduruşuna gelmemelidir. Açıklaması ilerlemiş yaşına ve tecrübesine yakışmıyor. Öfkesi sağlığına zarar verir endişesindeyim” dedi.

Belediye Başkanlığı İcraat ve Hizmet Makamıdır

Engin, “Hepimiz biliyoruz ki Belediyeler kentlinin ortak hizmet kurumudur. Belediye Başkanlığı icraat ve hizmet makamıdır. Siyasetin asla olmaması, kentliye hizmette siyasete asla tevessül edilmemesi gereken bir kurumdur.Hal böyleyken siz kalkıp HDP gibi başka bir parti için pilav dağıtarak, Belediyeye siyasetin dik alasını sokacaksınız, sonra da kalkıp orada şu olmaz burada bu olmaz diye ahkam keseceksiniz” dedi.

Kendisinden Tek Ricamız Olacak

ÇTSBO Yönetim Kurulu Başkanı Bülend Engin “Kusura bakmayın ama adama bu ne perhiz bu ne lahana turşusu demezler mi? Ayrıca Ülgür Gökhan ÇTSO üyesidir ve her üye gibi seçimlerde aday olabilir. İstiyorsa gelsin Oda seçimlerinde kendisi aday olsun. Yalnız kendisinden tek ricamız olacak eğer seçim falan kazanırsa çıkıp Cumhuriyet Meydanında, HDP adına pilav dağıtmayacağına söz versin” şeklinde konuştu.

 

Kaynak: Memleket Haber/ Çanakkale

http://www.canakkalememleket.com/?Syf=18&Hbr=961041&/%C3%87anakkale-Ticaret-ve-Sanayi-Odas%C4%B1(%C3%87TSO)-Y%C3%B6netim-Kurulu-Ba%C5%9Fkan%C4%B1-B%C3%BClend-Engin,-Belediye-Ba%C5%9Fkan%C4%B1-%C3%9Clg%C3%BCr-G%C3%B6khan%E2%80%99%C4%B1n-yerel-bir-gazeteye-yapt%C4%B1%C4%9F%C4%B1-a%C3%A7%C4%B1klamaya-%E2%80%9CBence-BelBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com