Gençler Beyinlere Belediye Desteği

6 sene önce Güncel
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Gençler Beyinlere Belediye Desteği

Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırladığı ve Çanakkale Belediyesi tarafından desteklenen ‘Her Çocuk Özeldir’ projesi 23 Nisan’da hayata geçti.

Çanakkale Belediyesi Gençlik Çalışmaları Birimi’nin destek verdiği ‘Her Çocuk Özeldir’ projesi kapsamında öğrenciler, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlamak üzere Özel Eğitim gören çocuklarla bir araya geldi. Farklı engel gruplarından birçok çocuğun eğitim gördüğü Çanakkale Belediyesi Özel Eğitim ve Uygulama Merkezi’nde gerçekleştirilen proje çerçevesinde liseli öğrenciler, hazırladıkları eğlenceli aktiviteler ile çocukların gönlünde taht kurdu. Projeyi gerçekleştiren öğrencilerden Dilan Yıldız; “Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği bu anlamlı günü, ‘Her Çocuk Özeldir’ diyerek özel eğitim gören kardeşlerimizle kutlamak istedik. Onlar için çeşitli oyunlar hazırladık. Bu günü bu değerli kardeşlerimizle geçirme amacımız hem onlara güzel anlar yaşatabilmek hem de toplumda Özel Çocuklar ile ilgili bir farkındalık yaratabilmektir. Her bireyin özel çocuklardan öğrenecek çok şeyi olduğu da unutulmamalı. Bu projeyi gerçekleştirmemizde bize ön ayak olan sevgili öğretmenimiz Meda Güney’e teşekkür ederiz. Ayrıca bizden yardım ve desteklerini esirgemeyen Çanakkale Belediyesi Gençlik Çalışmaları Birimi’ne ve özellikle Çanakkale Belediyesine şükranlarımızı sunuyoruz.” dedi.

Haber Merkezi

 

 

 

 

 


Çanakkale her-çocuk-özeldir mehmet-akif-ersoy-anadolu-liğsesi Bu haber 23/04/2017, Pazar günü yayınlandı, 121 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com