Yazılı basının geleceği masaya yatırılacak

6 sene önce Güncel
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Yazılı basının geleceği masaya yatırılacak

Basın İlan Kurumu’nun (BİK) tarafından “Gençlerin Katılımı ile Yerel Yazılı Basının Dijitale Dönüşümü Çalıştayları”nın beşincisi düzenleniyor.

Avrupa Birliği Bakanlığı AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı Erasmus+ programı kapsamında, Basın İlan Kurumu (BİK) tarafından 7 bölge/7 ilde çalıştaylar düzenliyor. Daha önce İstanbul, Diyarbakır, Ankara ve Trabzon’da düzenlenen çalıştayların beşincisi ise 25 Nisan Salı günü Antalya Akra Barut Hotels’de yapılacak.

Her bölgede, duyurulara başvuranlar arasından seçilen 25 genç yazılı basının geleceği ve dijitale uyumu konularında görüşlerini dile getiriyorlar. BİK Proje Koordinatörlüğü Birimi’nin, Erasmus+K3 programı çerçevesinde koordine ettiği çalıştaylarda ‘Yeni medya ve yeni gazetecilik’ ile ‘İnternet gazeteciliği ve yeni standartlar’ başlıklı oturumlar yer alıyor.

Antalya’da gerçekleşecek olan çalıştayın açılış konuşmasını Basın İlan Kurumu Proje Koordinatörü Cenk Koray Doğan, moderatörlüğünü ise İstanbul Ticaret Üniversitesi öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Ahmet Oğuz Demir yapacak.

Çalıştaylarda dijital dönüşüme ilişkin gençlerin görüş ve önerilerinin alınması, mevcut durumun analiz edilmesi ve düzenlenecek ana toplantıya ön raporun hazırlanması sağlanacak. Dört oturumdan oluşacak çalıştaylarda her oturum 90 dakika sürecek.

Çalıştayların sonunda yazılacak raporlar, BİK Bayramoğlu Tatil Köyü’nde düzenlenecek 2 günlük Ana Yapısal Diyalog Forumu’nda kamuoyu ile paylaşılacak. BİK’in, AB Bakanlığı AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı Erasmus+ Programı kapsamında düzenleyeceği tüm çalıştaylar hakkında detaylı bilgiler bik.gov.tr ve yeninesilgazetecilik.com adreslerinden alınabilecek.

Etkinlik takvimi kapsamında; 9 Mayıs’taki Ege Bölgesi çalıştayı İzmir, 16 Mayıs’taki Doğu Anadolu Bölgesi çalıştayı Erzurum’da gerçekleştirilecek.

Haber Merkezi

 


antalya çalıştay Çanakkale gençler yazılı-basın Bu haber 21/04/2017, Cuma günü yayınlandı, 141 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com