Başkan Gökhan Miniklerle Buluştu

5 sene önce Güncel
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Başkan Gökhan Miniklerle Buluştu

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Çanakkale Belediyesi Atam Kreş ve gündüz Bakım Evi’ni ziyaret ederek çocuklarla buluştu.

21 Nisan Cuma günü saat 15:25 itibariyle Çanakkale Belediyesi Atam Kreş ve Gündüz Bakım Evi’ni ziyaret eden Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, miniklerin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutladı. Çocuklar koro halinde şarkılarını söyledikten sonra pasta kesildi. Ardından sınıf sınıf çocukları ziyaret eden Gökhan minikleri sevindirdi.
Etkinlik vasıtasıyla günün anlam ve önemi adına konuşma yapan Başkan Gökhan konuşmasında şu sözlere yer verdi: “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın arifesindeyiz. Kreşte çocuklarımızla beraber olarak şarkılarını dinledik, sınıflarını gezdik. Çocuklarımıza kendilerine emanet edilen bu bayramın ne anlama geldiğini Mustafa Kemal Atatürk’ü unutturmadan milli egemenliğimizi unutturmadan TBMM’nin önemini vurgulayarak parlamenter sistemlerin önemini vurgulayarak kutlamaya çalışıyoruz. Her ne kadar parlamenter sistemden bazıları uzaklaşmaya çalışsa da biz tam tersine Atatürk’ün milli idareyi temsil etmek üzere kurduğu kurumu sahipleniyoruz. Onun var olması ve güçlenmesi için çalışmaya devam edeceğiz. Onun için çocukların bu bağlamda bilinçlenmesi çok önemli. Çocuklarımıza buralarda hile hurda yapmadan hedefe varmaları için onları eğitiyoruz. Demokrasideki var oluşlarının çok önemli olduğunu çünkü özgürce geliştiklerini biliyoruz ve özgürlüklerini yaşamalarını istiyoruz. Bunun da parlamenter Cumhuriyet sistemlerinde var olabileceğini bilerek çocuklarımızı bu şekilde yetiştiriyoruz.”


“YETER Kİ ÇOCUKLAR ALDATILMASIN”

Son yıllarda artan çocuk istismarına da değinen Gökhan, sözlerini şöyle tamamladı: “Ben tüm Türkiye’deki çocuklara güveniyorum. Onlar yeter ki aldatılmasın, eğitimsiz bırakılmasın. Yeter ki onlar karanlık emellere alet edilmesin. Maalesef Türkiye’de özellikle son yıllarda o ne idüğü belli olmayan yurtlarda yapılan tacizler, şiddetler, çocuk istismarları giderek artıyor. Bu kötü anlayışın sonunda bunlar oluşuyor. O bakımdan ben bu bayramın çok önemli olduğunu düşünüyorum. TBMM’nin açılması bu bağlamda milli iradenin en üst seviyede olduğunun bilincine varılması açısından önemli fakat aynı zamanda da çocuklara hediye edilmesi çocuklara ne kadar önem verildiğini, bu ülkenin geleceğinin onlar olduğunu o zamanlarda ulu önder Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşları tarafından bu şekilde kabul edildiğini onlara bugünün armağan edildiğini unutmayacağız. Biz de çocukların doya doya bugünlerini yaşamaları için çaba gösteriyoruz.”

Yıldız Sağlam


23-nisan Çanakkale çocuk-bayramı Ülgür Gökhan Bu haber 21/04/2017, Cuma günü yayınlandı, 114 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com