Almalık Değil Sergilik

5 sene önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Almalık Değil Sergilik

CUM-PA’ya gelen 200 gramlık kiraz 50 TL’den ‘sergileniyor’. Şuanda ilk dal turfanda olduğu için kilosu 250 TL’den satış gören kirazı vatandaşlar almak yerine müzede eser misali seyretmeyi tercih etti.

Yaz meyveleri tezgahlara uçuk fiyatlar ile başlarken, başlangıç fiyat rekorunu ise kiraz kırdı. İlk dal turfanda kirazın kilosu 250 TL’den satış görürken, CUMPA’da yalnızca bir tezgahta sergi amacı ile 200 gram kiraz yer aldı. Vatandaşlar kiraza müzede sergi misali yalnızca bakıp geçmekle yetinirken, tezgah sahibi Ahmet Bedi kirazı İzmir halinden yalnızca sergi amacı ile aldıklarını belirtti. Bedi, kilosu 200 TL’yi bulan kiraz için; “Şu anda kiraz daha yeni başlıyor. Henüz ilk dal kirazlar bunlar. Şuanda kilosu 250 TL… Bizim elimizde ise 200 gram var. İzmir Hali’nden aldık aslında satmak için değil, sergi için… Belki alan olur. Önümüzdeki haftalarda gelmeye başlar. Kilosu 100-80 TL’lere kadar düşer diye düşünüyoruz. İlk dal fiyatları bu şekilde” dedi.

Yaz meyvelerinin gittikçe ucuzlayacağını belirten esnaf Irmak Özdemir ise; “Kiraz şu anda kilosu 250 TL. Haftaya gelir. Altından pahalı herhalde… İlk dal kirazlar. Haftaya 80 TL gibi tezgaha gelir. Çilek ve diğer yaz meyveleri de yavaş yavaş çoğaldıkça fiyatı düşer. Çileğin kilosu haftaya 6-7 TL’ye kadar düşmesini bekliyoruz” diye konuştu.

Eren Aşnaz


Çanakkale cum-pa fiyat kiraz satışlar Bu haber 21/04/2017, Cuma günü yayınlandı, 141 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com