Başarının yolunu bilen kadınlar

5 sene önce Güncel Kadın
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Başarının yolunu bilen kadınlar 

Kadın İşletmelerine Finansman ve Danışmanlık Desteği Programı kapsamında düzenlenen Kadın İşletmeleri Semineri, dün Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Kadınların ekonomik hayattaki misyonunu artırmak misyonu ile yola çıkan, Kadın İşletmelerine Finansman ve Danışmanlık Desteği Programı Genel Tanıtım Semineri ÇTSO toplantı salonunda yapıldı. Avrupa Birliği, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası tarafından finanse edilen program seminerine işyeri sahibi kadın girişimciler ile yatırım yapmayı düşünen kadınlar katıldı.

Seminerde açılış konuşmasını Türkiye Odalar Borsalar Birliği Çanakkale İl Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Bahar Yurt yaptı. Yurt konuşmasında seminerlerin kadın girişimcilerin önemine değindi.

Güzel şehrimizin güzel girişimcileri ifadesiyle söze başlayan Çanakkale İŞKUR İl Müdür Yardımcısı Mustafa Höke; “İŞKUR olarak bir işyeri varlığını devam ettirebilmesi için istihdam kaynağı önemlidir. İŞKUR olarak her zaman yanınızdayız. Çanakkale’de girişimci sayımızın artması için sürekli eğitimler düzenliyoruz. Bizim için yeni işyerlerinin açılması varlık sebebidir. Girişimci önemli, kadın girişimciler çok daha önemli. Kadınlarımızın iş hayatına katılması oranında gerilerdeyiz. Ancak Çanakkale olarak iyi seviyedeyiz” dedi.

Proje Danışmanı Sena Şen de yaptığı kısa konuşmasında proje hakkında bilgi verdi. Konuşmaların ardından, Frankfurt School Kıdemli Pazarlama ve İletişim Uzmanı Didem İzgi sine-vizyon eşliğinde kadın girişimciliğini, iş hayatında kadının önemini rakamlar vererek anlattı.  Destek kapsamında düzenlenen, işletmelerin yönetim süreçlerini daha yakından incelemeye olanak sağlayan online bir analiz aracı olan İşletme Merceği programı hakkında bilgilendirme gerçekletirdi. Frankfurt School Bilgi Teknolojileri Proje Müdürü İlker Tokgöz de ‘İşletmenizi Büyütmenin Anahtarı’ isimli bir seminer verdi.

Dilek Akşen


başarı Çanakkale çtso kadın konferans-salonu Bu haber 19/04/2017, Çarşamba günü yayınlandı, 143 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com