Okul-Sanayi işbirliğiyle nitelikli iş gücü

Okul-Sanayi işbirliğiyle nitelikli iş gücü

Kurulduğu günden bu yana nitelikli iş gücünün artması için çeşitli uygulamaları sürdüren ve projelere destek olan İÇDAŞ, bu konuda yeni bir girişime daha imza attı.

İÇDAŞ A.Ş. haber bültenine göre; şirket, okul ve işletme birlikteliğiyle nitelikli iş gücünün arttırılmasını sağlayan Mesleki Eğitime Tam Destek (METAD) projesini bünyesinde uygulamak için harekete geçti. Türkiye’nin ağır sanayi alanında Biga’da üretimini sürdüren İÇDAŞ Çelik Enerji Tersane ve Ulaşım Sanayi A.Ş. (İÇDAŞ) nitelikli iş gücünün arttırılması için faaliyetlerini sürdürmeye devam ediyor. Mesleki ve teknik lise yaptıran, üretim tesislerinde meslek lisesi ve teknik okul mezunlarına yönelik istihdamıyla öne çıkan İÇDAŞ, ülkemizdeki nitelikli iş gücü için yine önemli bir adım attı.

MESS Eğitim Vakfı’nın öncülük ettiği ve MEB ile yürütülen Türkiye için Mesleki Eğitime Tam Destek (METAD) projesi İÇDAŞ ile imzalandı. Okul-işletme işbirliği modeli için oluşturulan protokolün imzası için İÇDAŞ Çanakkale Biga tesislerinde bir araya gelindi.

Türkiye’de 18 işletmenin 10 şehirde 21 okul ile yürütülmesi planlanan METAD projesi ile sektör – okul işbirliğini artırma, nitelikli iş gücü yaratma, eğitim kalitesini artırma, mesleki eğitime dair farkındalığı artırma amaçlanıyor.

Protokol, İÇDAŞ Çelik Enerji Tersane ve Ulaşım San. A.Ş, İçdaş Biga Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Lapseki İçdaş-ÇİB Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi, MESS Eğitim Vakfı arasında imzalandı.  İÇDAŞ Biga Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Hayri Ulutaş, Lapseki İçdaş-ÇİB Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi Okul Müdürü Levent Uysal, MESS Eğitim Vakfı adına Genel Müdür Necdet Kenar, İÇDAŞ Çelik Enerji Tersane ve Ulaşım San. A.Ş adına Çelik Tesisleri Mesul Direktörü Fuat Erkan Tekin protokolü imzalarken, okul-işletme işbirliğinin başarılı olacağına inançlarını dile getirdiler.

MESS Eğitim Vakfı Genel Müdürü Necdet Kenar, “İÇDAŞ iş hayatında nitelikli personel ihtiyacının artırılmasında üzerine düşen her türlü desteği dün olduğu gibi bugünde vermeye devam etmektedir. Sektörümüz ve sanayimiz adına verilen bu destek için teşekkür ediyoruz. METAD projesi ülkemizin geleceği için kaliteli üretim ve rekabet edebilme yolunda büyük bir adımdır. İÇDAŞ’ın da bu projede yer alması büyük bir destektir.” dedi.  Haber Merkezi

 

 , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com