Kutlu Doğum Haftası etkinliklerle kutlanıyor

6 sene önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Kutlu Doğum Haftası etkinliklerle kutlanıyor

Çanakkale İl Müftüsü Arif Gökçe, Çanakkale’de bu yıl Kutlu Doğum Haftası için yapılacak olan etkinlikleri gazetemize anlattı.

Tüm dünyadaki Müslümanların her yıl büyük bir coşkuyla kutladığı Kutlu Doğum Haftası, Çanakkale’de de Müftülüğün yaptığı çok sayıda etkinlikle kutlanıyor. Hz. Muhammed’in doğum haftası olarak kutlanan Kutlu Doğum Haftası vesilesiyle Çanakkale’de 17-22 Nisan tarihleri arasında yapılacak olan etkinliklerle alakalı gazetemize açıklama yapan Çanakkale İl Müftüsü Arif Gökçe şunları kaydetti; “Bu yıl 17-22 Nisan tarihleri arasında kutlanan Kutlu Doğum Haftası için, Diyanet İşleri Başkanlığımız son 5-6 yıldır ülkemizin ciddi problemlerinden biri haline gelmiş bir konuda bir tema belirliyor. Bu yıl ‘Hz. Muhammed ve Güven Toplumu’ tema olarak belirlendi. Böylece güvenlik konusu Hz. Muhammed’in şahsında konferans, panel ve yarışmalarla toplumun gündemine getiriliyor. Çanakkale Müftülüğü olarak şu ana kadar her yıldan farklı iki önemli konu belirledik. Bu yıl Çanakkale’de 36 ayrı noktada Kutlu Doğum Etkinlikleri gerçekleştirilecek. Cami cemaati, cami çevresi ve komşularıyla, gençlerle, kadınlarla, çevredeki okullarla, cami derneklerimizle, muhtarlıklarla etkinlikler tertip edecek. İkinci önemli çalışmamız ise 17 lisede öğrencilere ‘Hz. Peygamber ve Güven Toplumu’ isimli kitaplarla beraber bir adet gül dağıtıyoruz. İlahiyat Fakültemiz ile yaptığımız çalışmayla şu anda 11 ilçe ve beldelerde öğretim üyelerimiz konferanslar düzenliyor. Cumhuriyet Meydanı ve İskele Meydanında kurduğumuz platformlarla ‘İnsanlık İnsana Emanet’ başlığı ile gül ve kitap dağıtıyoruz. Amacımız Kutlu Doğum Haftasını Çanakkale’de çok daha büyük bir coşkuyla kutlamak.”

Engin Ören


arif-gökçe Çanakkale etkinlikler il-müftüsü kutlu-doğum-haftası Bu haber 18/04/2017, Salı günü yayınlandı, 164 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com