ÇASİAD’tan “Turizm Haftası”na destek

5 sene önce Güncel
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

ÇASİAD’tan “Turizm Haftası”na destek

Çanakkale İl Kültür Turizm Müdürlüğü tarafından organize edilen “41. Turizm Haftası” etkinlikleri ÇASİAD’ın sponsorluğunda gerçekleşti.

ÇASİAD’ın haber bültenine göre; Çanakkale İl Kültür Turizm Müdürlüğü tarafından organize edilen, 17 – 22 Nisan 2017 tarihleri arasında kutlanmakta olan “41. Turizm Haftası” etkinlikleri kapsamında; “Sınır Ötesinden Esintiler” Karma Resim Sergisi Çanakkale Güzel Sanatlar Galerisinde, Çanakkale Sanayicileri ve İş Adamları Derneği (ÇASİAD) sponsorluğunda Çanakkaleli Sanatseverlerin yoğun katılımıyla, Açılış Kokteyli ile gerçekleşti.

 “SANATKAR OLMAK ZORDUR”

ÇASİAD Başkanı Erdal Akarsu, “Sanatın gelişmesi ve tanıtımı için yapılan çalışmalar sanata duyulan ilgiyi günden güne arttırmaktadır. Sanat evrenseldir. Sürekli yükselen bir değer olan sanata ve sanatçıya sahip çıkmak, görevimizdir. Biz de her zaman sanatın ve sanatçının yanındayız. Sanatkar olmak zordur” diye konuştu.

Başkan Akarsu, sanatın insan yaşamını zenginleştirdiğini ve anlamlı kıldığını da sözlerine ekledi. Açılış konuşmalarının ardından sanatçılara Çanakkale İl Kültür Turizm Müdürü Kemal Dokuz ve ÇASİAD Başkanı Erdal Akarsu tarafından Teşekkür Belgeleri takdim edildi.

ÇASİAD’ın misafir ettiği, Yohon Yotov (Bulgaristan), Stilyan Yotov (Bulgaristan), Strahil Nenov (Bulgaristan), Samir Gafarov (Azerbaycan), Rana Amrahova (Azerbaycan) ve  Vahid Novruzov (Azerbaycan) sanatçıların eserlerinin yer aldığı sergi beğeniyle izlendi.

Karma Resim Sergisinin 17- 22 Nisan 2017 tarihleri arasında Çanakkale Güzel Sanatlar Galerisi’nde gezilebileceği belirtildi.

Haber Merkezi


Çanakkale çasiad destek turizm-haftası Bu haber 18/04/2017, Salı günü yayınlandı, 100 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com