Referandum sonrası siyasi buluşması

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Referandum sonrası siyasi buluşması

Kıvanç Kaşıkçı Kapalı Pazar Yeri’nin temeli geniş katılımlı bir protokol ile atıldı. Referandumun hemen ardından yapılan törene, AK Parti ve Cumhuriyet Halk Parti’li Milletvekilleri de katıldı.

Referandumun hemen ertesinde AK Partili ve CHP’li vekiller, Belediye Başkanları ve İl Başkanları Kıvanç Kaşıkçı Kapalı Pazar Yeri Temel Atma Töreni’nde bir araya geldi.

Kepez Belediye Meclisi’nin aldığı kararla, yeni yapılacak olan Kapalı Pazar Yerine, Şehit Kıvanç Kaşıkçı’nın adı verildi. 14 Kasım’da bitirilmesi planlanan kapalı pazaryeri için temel atma töreni düzenlendi. Törene, AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, CHP Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek ve Bülent Öz, Eski CHP Milletvekili Ali Sarıbaş, Biga Belediye Başkanı İsmail Işık,  Gelibolu Belediye Başkanı Mustafa Özacar, Geyikli Belediye Başkanı Ercan Yılmaz, Karabiga Belediye Başkanı Muzaffer Karataş, AK parti İl Başkanı Yeşim Karadağ ve Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Nejat Önder, AK Parti Kepez Belde Başkanı Alper Altınok katıldı.

Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başlayan törende, yüklenici firma adına yapılan konuşmada, Kapalı Pazar yeri projesi hakkında bilgiler verildi. Pazarcı esnafı adına da yapılan konuşmada, pazar yerlerinin kapalı olmasının esnaf için önemli olduğu vurgusu yapıldı. Kepez Pazarcılar Derneği Başkanı Mehmet Özden de kısa bir konuşma yaparak emeği geçenlere teşekkür etti.

Belediye Başkanı Ömer Faruk Mutan da kapalı Pazar yeri temel atma töreninde yaptığı konuşmada, yatırımlar konusunda parti gözetmeksizin çalışmalarının devam ettiğini belirterek, temel atma töreninin daha önce yapılacağını ancak araya referandum girince bugüne kaldığını söyledi.   Başkan Mutan; “Bu anlamlı törene hep birlikte katıldıkları için tüm siyasilerimize teşekkür ediyorum. Buranın yapımı için İller Bankasından kredi çıktı. AK Parti Milletvekili Bülent Turan çok yardımcı oldu.” dedi.

MİLLETVEKİLLERİ TEMEL ATMA TÖRENİNDE BİR ARAYA GELDİ

AK Parti Milletvekili Ayhan Gider kısa bir konuşma yaparak; “Kıvanç kardeşimiz bu memleket için can veren bir kardeşimiz. Bu anlamda Kepez Belediye Meclisini ve Kepez halkını çok tebrik ediyorum.  Memleket için yapılan her yatırım önemlidir. Pazar yeri doğrudan halka hitap ettiği için daha anlamlıdır. Yeni bir süreçten geçtik. Her yerde dediğim gibi 16’sında referandum olacak ama 17’sinde evet verenler ile hayır verenler aynı kahveye gideceğiz, aynı düğüne gideceğiz. Bugün de hep birlikteyiz. Çanakkaleli olmaktan ve bu olgunlukta törenler yapmaktan gurur duyuyorum” dedi.

CHP Milletvekili Bülent Öz yaptığı konuşmada; “Esnafımız ve Kepezli hemşerilerimiz için açısından Pazar yerinin kapalı olması çok önemli idi.  Kıvanç Kaşıkçı’nın isminin verilmesi de çok anlamlı… Kepez Belediyesi’ne ve Meclis Üyelerine çok teşekkür ederim” dedi.

CHP Milletvekili Muharrem Erkek; “Anlamlı ve önemli bir yatırım oldu. Pazaryerleri kentler için çok önemlidir. İsmi de oldukça anlamlı. Umarım barış içinde yaşadığımız bir topluma kavuşuruz. Bizim mücadelemiz demokrasi mücadelesidir, eşitlik, özgürlük, kardeşlik ve adalet mücadelesidir. Bundan sonra da mücadelemizi sürdüreceğiz” dedi.

Törenin ardından tüm siyasiler temel atma butonuna bastı. Halka pilav ikramı yapıldı.

Dilek Akşen


akp Çanakkale chp kıvanç-kaşıkçı-kapalı-pazar-yerii protokol referandum Bu haber 17/04/2017, Pazartesi günü yayınlandı, 56 defa görüntülendi
*