Çanakkale’nin Seçim Tutanak Bilançosu

Çanakkale’nin Seçim Tutanak Bilançosu

Çanakkale Merkez’de referandum seçimi sırasında bazı okullarda belirli gerekçelerle tutanak tutuldu. İbrahim Bodur Teknik Anadolu Lisesi’nde ise müşahit kartlarında İl Seçim Kurulu Mührü bulunmadığı gerekçesi ile 7 kişinin gözaltına alındığı öğrenildi.

16 Nisan referandum oylaması yapıldı. Çanakkale genelinde seçimler sakin geçerken, Merkez’de bulunan tutanak işlemi ve gözaltılar yaşandı. Sabah saatlerinde Nedime Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde eksik tutanak ve oy pusulası sebebi ile tutanak tutuldu. Şinasi ve Figen Bayraktar Ortaokulu 1086 No’lu sandıkta oy hakkı bulunmayan kişi oy kullandığı gerekçesi ile hakkında tutanak tutuldu. Aynı zamanda 65 yaş üstü ve engelli kişilerin oy kullanması için ayrılan kabinde Alzheimer raporu olan bir kişinin kızı ile beraber oy kullanması sebebi ile tutanak tutulduğu belirtildi. Aynı zamanda açık oy kullanan ve fotoğraf çeken iki kişi için tutanak tutuldu.

İbrahim Bodur Anadolu Lisesi’nde ise Anavatan Partisi müşahidi görevli 7 kişi, kimliklerinde İl Seçim Kurulu Mührü olmadığı gerekçesi işe gözaltına alındı. Eren Aşnaz

 , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com