Akyalçın yeniden başkan

5 sene önce Güncel
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Akyalçın yeniden başkan

Atatürkçü Düşünce Derneği 12. Olağan Seçimli Genel Kurulu hafta sonu gerçekleştirildi. Tek aday olan Başkan Necmi Akyalçın yeniden başkanlığa seçildi.

Atatürkçü Düşünce Derneği Olağan Seçimli Genel Kurulu Türkan Saylan Tesisleri’nde gerçekleştirildi.  Necmi Akyalçın yeniden başkanlığa seçildi. İstiklal Marşı ve saygı duruşunun ardından faaliyet raporları okundu. Seçimli Genel Kurulda Necmi Akyalçın, Mehmet Emin Şevik, Orhan Gürel, Ayşegül Yıldız, Özgür Kal, Turgut Arıç  ve Evren Kızoğlu yönetim kurulu adayı oldu.

Seçimden önce açılış konuşması yapan ADD Çanakkale Şube Başkanı Necmi Akyalçın; “Tarihi Milli Parkı dünya tarihi kültürel miraslar listesine aldılar. Bir yerin dünya tarihi kültürel miraslar içerisine girmesi için on temel ölçüt var. Tarihi Milli Park bu listeye uymamasına rağmen listeye alındı.  Hemen peşinden 330.000 bin dönümlük arazinin adı Tarihi Savaş Alanları Başkanlığı’na dönüştürüldü. Direk Cumhurbaşkanlığına bağlı olan burada bir takım işler dönüyor. Oyun şudur. Önümüzdeki yıllarda bu 330.000 dönümlük alanın adını tekrar değiştirecekler. Gelibolu Yarımadası Uluslararası Barış Parkı olacakmış.  Biz barışa karşı değiliz. Bu nasıl bir barıştır ki; karşıda yedi devlet savaşmış ve bizle beraber sekiz. Karşının yönetme tasarrufu her sene bir devlete verilecek. Yani diyorlar ki İngiltere yedi sene yönetecek, Türkiye bir sene. Biz bununla uğraşıyoruz. Bizi yalnız bırakmayın” dedi.

Dilek Akşen

 


atatürkçü-düşünce-derneği Çanakkale necmi-akyalçın Bu haber 16/04/2017, Pazar günü yayınlandı, 114 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com