Bir Çanakkale Dostu

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Bir Çanakkale Dostu

Çanakkale Savaşları üzerine birçok kitap yazan Mehmet İhsan Gençcan, tedavi edildiği hastaneden taburcu edildi. Emekli öğretmen Bünyamin Nami Tonka, büyük ustayı ziyaret ederek Alan Kılavuzları adına geçmiş olsun dileklerini iletti.

Emekli öğretmen Bünyamin Nami Tonka, Çanakkale dostu tarihçi Mehmet İhsan Geçcan’ı unutmadı. Tonka, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “Çanakkale Savaşları üzerine birçok kitap yazan Ağabey’imiz Mehmet İhsan Gençcan uzun süren bir rahatsızlık sonucu tedavi edildi ve Hastaneden çıkarak evine döndü.

Kendisini ziyaret ederek, tüm Alan Kılavuzları adına, geçmiş olsun dileğimizi ilettik.

Şunu unutmamak gerekir ki bugün Savaş Alanlarına yüz binlerce insan geliyorsa bunun oluşturucularının en başında Mehmet Ağabey gelmektedir. 1986 yılı sonunda yayınladığı, “Çanakkale Savaşları’ndan Menkıbeler” adlı kitabıyla ilgiyi arttırmış ve daha sonra gelen 16 kitabıyla da bu ilgiyi canlı tutmuştur. 80′ lerin sonu ve 90′ ların başında yaptığımız eğitim çalışmalarında ,Alanı anlatacak insan yetiştirelim. Bir gün Alana yüzlerce otobüs gelecek bunlara anlatım yapacak kişi lâzım olacak. Biz bunları yetiştirelim ,fikriyle yola çıktık. Şimdi Alan Başkanlığı’nın 795 Alan Kılavuzu varsa bu, Mehmet İhsan Gençcan sayesinde olmuştur.

O dönemde bu çalışmalara katılan arkadaşları hâlâ alanda görmek büyük mutluluk. Vefat eden, Hüseyin Uluaslan,Ekrem Boz, Ramazan Eren, Ali Tekindağ arkadaşlarımızı rahmet ve minnetle anıyorum. Mehmet Ağabey’e tekrar geçmiş olsun der, Allah’tan acil şifalar dilerim” dedi.

Cemal Oral


Çanakkale çanakkale-savaşları kitap mehmet-ihsan-gençcan taburcu Bu haber 15/04/2017, Cumartesi günü yayınlandı, 238 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com