Saçıkara’dan İktidara Teklif

6 sene önce Siyaset
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Saçıkara’dan İktidara Teklif

Saadet Partisi Çanakkale İl Başkanı Süleyman Saçıkara, basın açıklaması yaparak Cumhurbaşkanı Erdoğan ve iktidara bir teklifte bulundu.

“HEPİMİZ AYNI BAHÇENİN ÇİÇEKLERİ, AYNI MİLLETİN EVLATLARIYIZ”

16 Nisan’da yapılacak olan referandumun herkes için büyük ehemmiyet arz ettiğini söyleyen Saçıkara, konuşmasına şöyle devam etti: “Ancak Türkiye ilk kez bu kadar gergin ve böylesine kutuplaşmış bir şekilde referanduma gidiliyor. Oysa Anayasalar, bir ülkenin, bir milletin,  ortak toplumsal uzlaşma metinleridir. Bu yüzden kutuplaşmayı değil, kucaklaşmayı esas almalıdır. Yönetimde istikrar için gerekli olduğu kadar, toplumda huzur için de gereklidir. Renklerimiz, düşüncelerimiz, kararlarımız farklı olabilir. Ama hepimiz aynı bahçenin çiçekleri, aynı milletin evlatlarıyız. Bu referanduma evet diyenler bölücü olmadığı gibi hayır diyenler de vatan haini değildir. Asıl tehlike, asıl ihanet, bu aziz milleti, ‘evetçiler’ ‘hayırcılar’ diyerek bölüp, kutuplaştırmaktır.”

“EN BASİT İFADEYLE BÜYÜK BİR GAFLETTİR”

Ülke ve millet olarak tarihin en kırılgan ve en kritik dönemlerinden geçildiğinin altını çizen Saçıkara, “Bir yandan içerideki PKK terörü, öbür yandan sözde dost ve müttefik ülkelerin desteğiyle giderek palazlanan PYD, YPG gibi oluşumlar… Her gün yüreğimize kor gibi düşen El Bab şehitleri… Üretemeyen bir ekonomi… Tıkanmış bir siyaset… Böyle bir dönemde en son ihtiyaç duyduğumuz şey, kutuplaşmaktır. Birbirimizi, ‘terörist”, ‘hain’, ‘bölücü’ gibi acımasız yaftalarla suçlamaktır.  Saadet Partisi olarak endişeliyiz.  Böylesi dönemlerde bin düşünüp, bir konuşmak gerekirken, tam tersine düşüncesizce yapılan açıklamalar bu endişemizi daha da arttırmaktadır.  Bu referandumda, ‘evet’ demeyenleri, PKK terör örgütüyle eş tutmak, Fetö’cü olmakla suçlamak, 16 Nisan referandumunu, 15 Temmuz’un cevabı olarak tanımlamak en basit ifadesiyle büyük bir gaflettir” diye konuştu.

“AB’DEN ÇIKIŞ BAKANLIĞI OLARAK DEĞİŞTİRİLSİN”

İktidarın ortaya koyduğu çelişkiler yumağının kendilerini endişelendirdiğinin altını çizen Saçıkara, “Biz bunu bir türlü kavrayamadık. Düne kadar Avrupa Birliği medeniyet projesi olarak gören bu arkadaşlar şimdi Avrupa Birliği Haçlı İttifakı olarak tanımlıyorlar. Biz de diyoruz ki Allah işinizi rast getirsin siz Avrupa Birliği bir medeniyet projesi olarak ortaya koyduğunuzda Erbakan hocamız ‘sakın ha sakın ha onlarla aynı çuvala giremezsiniz onlar Haçlı İttifakı’dır’ demişti. Neden şuanda AB Bakanlığı kapatılmıyor? Veya AB Bakanlığı aynen İngiltere’nin yaptığı gibi AB’den çıkış bakanlığı olarak isimlendirilip bundan sonra bu birlikle olan bağlarımızı nasıl koparacağız yeni ittifaklarımızı onlarla nasıl sağlayacağız? Bu görevi görsün. Buna rağmen ısrarla söylüyoruz Avrupa’da 4 milyona yakın insanımız yaşıyor. 8-10 milyonda Müslüman yaşıyor. Avrupa’da son zamanlar bir islamafobi ortaya çıktı, körükleniyor, ırkçılık arttı. Onlara zarar verecek tavırdan da lütfen kaçının” dedi.

Haber Merkezi

 


Çanakkale saadet partisi süleyman saçıkara Bu haber 14/04/2017, Cuma günü yayınlandı, 161 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com