Ticaret Sitesi çalışmasına talep yoğun

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Ticaret Sitesi çalışmasına talep yoğun

ÇTSO Yönetim Kurulu 10-11 No’lu meslek grubu üyeleri ile toplandı.

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu’nun haberi bültenine göre;

ÇTSO’nun ağırlıklı olarak toptan ve perakende gıda sektöründe faaliyet gösteren üyelerinden oluşan 10 ve 11 No’lu Meslek Grubu üyeleri ile bir araya geldi. ÇTSO Meclis Başkan Yardımcısı Fahrettin Ersoy başkanlığında yapılan toplantıda, Yönetim Kurulu Başkanı Bülend Engin, Yönetim Kurulu Üyeleri Ahmet Selçuk Erdoğan, Emin Aydoğan, Emin Bacak, Yaşar Murat Aydoğdu ve Genel Sekreter Sema Sandal ile Meslek Grubu sektör temsilcileri hazır bulundu.

Toplantıda Meclis Başkan Yardımcısı Fahrettin Ersoy tarafından ilki 2016 Ağustos ayında gerçekleştirilen Meslek Grubu toplantısında görüşülen konular hakkında bilgi verildi. Katılımcılar tarafından ağırlıklı olarak; ÇTSO tarafından Çanakkale esnafını rahat ve modern bir yapıda hizmet vermesi için çalışmaları başlatılan “Ticaret Sitesi” projesi, OSB’de yatırım yapmak isteyen yatırımcının önünün kesilmesi ve zeytinyağında yapılan merdiven altı üretimi konuları gündeme geldi.

Ticaret Sitesi projesi ile ilgili bilgi veren Başkan Fahrettin Ersoy, “Odamız tarafından 2015 yılında başlatılan ‘Ticaret Sitesi’ çalışmamız üyelerimiz tarafından büyük bir ilgiyle sahiplenildi ve yoğun talep geldi. Bunun üzerine hemen, Valilik ve Tarım İl Müdürlüğü ile yazışmalar yapıldı. Hâlihazırda mera olarak kullanılmayan alanın Hazineye tescili ve sonrasında ihale usulü ile bedeli karşılığında satın almaya talip olduğumuzu ot bedeli vesaire tüm yükümlülüklerimizi de yerine getireceğimizi taahhüt ettik. Çanakkale merkezinde faaliyet gösteren esnafımızın; ürün alışı ve satışı sırasında dükkânlarından mal indirip bindirilmesinde yaşanan sıkıntı ve ürünlerin depolanacak alan bulunmaması gibi sorunlara çözüm üretmek, arz ile talebin tek bir noktada buluşmasını sağlamak amacıyla başlatılan “Ticaret Sitesi” projemizin takipçisiyiz. Yaklaşık 700 dönüm arazi üzerine kurulması planlanan mera vasfındaki alana bizden sonra başkaları da talip oldu. Biz bu projeyi rant yaratmak için değil hizmet üretmek için hayata geçirmek istiyoruz.” dedi.

Toplantının sonunda Ticaret Sitesi için yapılan müracaatımızın takibinin hızlandırılması için Nisan ayı Meclis gündemine alınmasına karar verildi.   Haber Merkezi


10-11-meslek-grubu Çanakkale çtso toplantı yönetim kurulu Bu haber 13/04/2017, Perşembe günü yayınlandı, 103 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com