“Heyecanın Sandığa Yansıyacağını Düşünüyorum”

5 sene önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

“Heyecanın Sandığa Yansıyacağını Düşünüyorum”

Sabah programları sunduğu TV kanalından referandum oyunu ‘hayır’ olarak açıkladığı gerekçesi ile işten çıkartılan İrfan Değirmenci, ‘söyleşi için Çanakkale’ye geldi.

Parion Kitapevi’nde imza gününde bulunan Değirmenci, oradan da Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’a ziyarette bulundu. Söyleşi için geldiği Çanakkale’de öncelikle kitapevinde imza gününde bulundu. Burada kitaplarını imzalayan Değirmenci aynı zamanda vatandaşlarla fotoğraf çektirdi. Buradan ise beraber işten çıkartılan editörü Ertuğrul Albayrak, Evrensel Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Fatih Polat ile beraber Belediye Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’a ziyarette bulundu.

İmza etkinliğinde açıklama yapan Değirmenci; “Bu ilgi ve alaka sadece bana değil, yaşadığımız bu duruma bir mağduriyet demiyoruz. Kendimizi çok iyi hissediyoruz. Gittiğimiz her yerde insanlar çok heyecanlı. Bu ilgi ve heyecanın sandığa da yansıyacağını düşünüyorum. Bir umut bir tazelenme arayışı var, biraz cesaret görünce, insanımız sahip çıkıyor ve bu hoşlarına gidiyor. Dışarıda umutlu ve heyecanlı bir kalabalık var. Çanakkale’de olmak bizim için çok önemli, Hepimizin dedeleri, bu ülke için, bu vatan, millet için bu topraklarda şehit düşmüşlerdi. Çanakkale hepimizin ve hepimizde Çanakkale’yiz” dedi.

Başkan ziyaretinde ise hayır çıkmasının kendisini şaşırtmayacağını belirten Değirmenci; “Bu kadar arzulu olmasının sebebi, geçen Başbakan bir programda söyleyiverdi. Bu tespiti çok doğruydu. Dedi ki, ‘İş yapıyor adam, yargılanmak istemiyor. Sürekli yargı baskısını üzerinde hissetmek istemiyor’ dedi. Ağzından böyle bir cümle kaçırdı. Ben tek bir sebep görüyorum, ömür boyu yargılanmak istememesi” diye konuştu.

Evet çıkarsa anlam vermesinin zor olacağını ifade eden Başkan Gökhan ise; “Bence ‘hayır’lı olur diye düşünüyorum. Olmazsa mantıksız bir sonuç olur bence. Burada tabi sağlıklı bir kamuoyu araştırması yapılamıyor. Kamuoyu araştırmacıları söylüyor, eskiden araştırma yaparken ortalama olarak iki kişiden bir kişi cevap verirmiş. Bu sefer bu oran beşte bire düşmüş.  Hatta ilave olarak, telefonla yaptıklarında ‘evet’çilerin de, ‘evet’ diyeceği konusunda garanti olmadığını soyluyorlar. Ciddi bir sürpriz de olabilir. ‘Evet’ çıkarsa bunu anlamam çok zor olur, ama yüksek bir ‘hayır’ı anlayışla karşılarım. Çünkü sonuçlar ortada” dedi.  Eren Aşnaz

 

 


Çanakkale hayır irfan-değirmenci söyleşi Bu haber 13/04/2017, Perşembe günü yayınlandı, 106 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com