Yeni işyerleri yaza yetişecek

5 sene önce Siyaset
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Yeni işyerleri yaza yetişecek

Gelibolu Belediyesi, Cumhuriyet Savcılığı kararı ile yıkımı gerçekleştirilen Hamzakoy’daki işyerlerini Ocak ayı meclis toplantısında kabul edilen yönetmelik doğrultusunda tek tip proje ile yaz sezonuna yetiştirmeye hazırlanıyor.

Gelibolu Belediyesi haber bültenine göre; Belediye Başkanı Mustafa Özacar, yıkımı gerçekleştirilen Hamzakoy’daki işletmeler için hazırlattığı örnek projeleri hayata geçiriyor.

İşyerlerinin bir bütünlük oluşturacak şekilde kente kazandırılması için, bu alanların düzenlenmesine ve kullanımına ilişkin esaslar doğrultusunda hazırlanan proje Ocak ayı meclis toplantısında kabul edilen yönetmelik doğrultusunda uygulanmaya başlandı.

Yerel yönetim adına Mal Müdürlüğü’nden kiralanan dört adet parsel üzerine inşa edilecek beş adet işyerini yaz sezonuna yetiştirmeyi hedefleyen Başkan Özacar, çalışmaları bizzat yerinde inceledi.

Her biri yaklaşık 120 m2 büyüklüğünde olacak olan kafeteryaların belediye tarafından açılacak ihale ile kiralanacağını bildiren Belediye Başkanı Mustafa Özacar, “Bizler söz verdiğimiz doğrultuda çağdaş ve modern bir kent olmanın gereklerini tüm çalışmalarımızda bir bir yerine getiriyoruz. Halkımız yaz sezonunda Kemal Reis Caddesi bölgesindeki bu yeni işletmelerden hizmet almaya başlayacaklardır” Haber Merkezi

 


Çanakkale cumhuriyet-savcılığı gelibolu belediyesi ocak-ayı-meclis-toplantısı Bu haber 12/04/2017, Çarşamba günü yayınlandı, 112 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com