Milletvekili Turan Ağrılılar ile buluştu

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Milletvekili Turan Ağrılılar ile buluştu

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, referandum çalışmaları kapsamında Turan, Ağrılılar Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından düzenlenen kahvaltıda,  Çanakkale’de yaşayan Ağrılılarla bir araya geldi. 

Toplantıya; 24. Dönem Ağrı Milletvekili Ekrem Çelebi, 24. Dönem Ordu Milletvekili Murat Han Ünal, AK Parti İl Başkanı Yeşim Karadağ, Ağrılılar Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Şerif Kutluay ve dernek üyeleri katıldı. AK parti Grup Başkanvekili Bülent Turan’ı Ağrılılar Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Şerif Kutluay karşıladı. Turan, burada yaptığı konuşmada “Bu ülkede milletin üstünde karar yoktur. Biz 15 yıldır millet ile yol yürüyen bir partiyiz. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi AK Parti’den sonra da milletin söz sahibi devam etsin diye ortaya çıkan bir sistemdir. Muhalefetin itirazları da bundan dolayıdır. Hiçbir zaman milletle işleri olmadı. Ya baskıyla oy istediler ya da kasetle koltuğa oturdular. Yeni sistemle beraber milletle yol yürümeyen iktidar olamayacak. Milletten yüzde 50 oy alırsan iktidar olursun. Bunu da ancak Menderes, Özal, Recep Tayyip Erdoğan gibiler alır. Artık Devletin milletinden, Milletin devletine geçiyoruz” dedi.

24.Dönem Ağrı Milletvekili Ekrem Çelebi yaptığı konuşmada birlik ve beraberlik mesajı verdi. Çelebi Çanakkale’de yaşayan Ağrılı vatandaşlara hitap ederek; “Sizler artık Çanakkale’nin yerlisi oldunuz. Çanakkale’de olmak insana gurur veriyor. Burası Anadolu’nun ümmetçilik açısından önemli kentidir. Bir diğer önemli kent de Alparslan tarafından ver Önümüzdeki seçim hem siyasi hem ekonomik istikrar getiriyor. Sizlerden devletimize sahip çıkmanızı ve evet mührünü basmanızı rica ediyorum.  Siz artık Doğu kökenli değilsiniz. Siz Çanakkalelisiniz. Siz artık o bölgelerde yaşayamazsınız. Sizin çocuklarınız burada doğdu. Al bayrağın altında devletin geleceği için evet demeliyiz” dedi.

Dilek Akşen

 


ağrılılar-kültür-ve-dayanışma-derneği AKP Çanakkale bülent turan Çanakkale Bu haber 12/04/2017, Çarşamba günü yayınlandı, 122 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com