Bekleviç “Hayır’a alerjileri var”

5 sene önce Siyaset
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Bekleviç “Hayır’a alerjileri var”

Hayır Partisi adı altında kampanya başlatan Tuna Bekleviç, Çanakkale’ye gelerek bir dizi temas gerçekleştirdi.

Bir dönem AK Parti Eski Bakanlarından Egemen Bağış ve şimdiki Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun danışmanlığını yapmış olan ve sonrasında AK Parti ile bağlarını koparan Tuna Bekleviç, Hayır Partisi’nin amaçlarını ve ‘Hayır’ kampanyalarını gazetemiz ile paylaştı. Bekleviç gazetemize şunları söyledi: “10 Ocak’tan bu yana güçlü bir ‘Hayır’ kampanyası icra ediyoruz. Kampanya boyunca şu ana kadar 67 Şehir, 1215 Köy, 155 tane ilçe ziyaret ettik. Hayır Partisinin içerisindeki kurucu arkadaşlarımızın büyük bir kısmı daha önce AK Parti içerisinde çeşitli görevlerde bulunmuş arkadaşlar. Çeşitli hukuki ve polis engellemeleri ile basın sansürü dışında birçok baskıyla da mücadele ediyoruz. İç İşleri Bakanlığı normalde belgelerinizi aldıktan sonra 3 gün içinde belgeleri Yargıtay’a göndermek zorunda. Bizim partimiz Hayır Partisi olduğu için ve ‘Hayır’a karşı derin bir alerjileri olduğu için bu belgelerimizi hala Yargıtay’a göndermediler.”

“YENİ BİR REJİM İNŞASI YAPIYORLAR”

“‘Evet’ tek bir kişinin, ‘Hayır’ ise tüm Türkiye’nin istikbalidir mantığıyla bir çalışma gerçekleştiriyoruz. Karşımızda son derece vahşi bir Evet kampanyası var. Maddi kaynakları 1 Milyar TL’ye ulaşmış bir kampanya yapıyorlar. Bu kadar parayla, bu kadar baskıyla sadece bir rejim değişikliği değil yeni bir rejim inşası yapılıyor. Bizim kampanyalarımızın finansörü ise öğrenci harçlıkları ve emekli aylıkları. Biz bir ‘Evet’ billboardı parasına bir şehir programı gerçekleştiriyoruz. ‘Evet’ kampanyasının finansmanının helal olduğunu söylemek mümkün değil. Daha önceki seçimlerde AK Partiye oy vermiş yüzde 12-13 oranında AK Parti yöneticisinin ‘Hayır’ oyu vereceğini düşünüyoruz. Yaratılan korku ikliminden dolayı ‘Hayır’ tercihinin ifade edilmesinde güçlük çekiliyor. Bu kadar küfür ve hakaretin içerisinde vatandaş oyunun rengini belli etmiyor. Ama biz ‘Hayır’ oyunun ülkede yüzde 56-57 oranında olmasını bekliyoruz. Hayır Partisini kurarken ‘Hayır’ sonucunun çıkmasında 3-4 puanlık bir etki yapacağımızı düşünüyorduk. Şu anki gidişata göre bu hedefi yakaladık. Sadece referandumda faaliyet gösterecek bir siyasi partiydik. 16 Nisan günü Hayır Partisini kapatacağız.”

Engin Ören

 


çalışmalar Çanakkale hayır-partisi referandum tuna-bekleviç Bu haber 12/04/2017, Çarşamba günü yayınlandı, 102 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com