“Yeni sistemde hizmetler hızlanacak”

4 sene önce Manşet Siyaset
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

“Yeni sistemde hizmetler hızlanacak”

Referanduma dört gün kala Anayasa değişikliği maddeleri arasında yer alan Partili Cumhurbaşkanı tartışmasına değinen Adalet ve Kalkınma Partisi Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, “Partili Başbakan var da Cumhurbaşkanı neden olmasın?” diye konuştu.

Referandum süreci boyunca muhalefetin partili Cumhurbaşkanı olursa tek adamlık olur söylemini değerlendiren AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider “Hükümetin başında bulunan Başbakan da partili değil mi? Başbakanın partili olmasını kabul ediyorsunuz da Cumhurbaşkanı’nın partili olmasını neden kabul etmiyorsunuz?” dedi.

Her vatandaşın istediği takımı tutmaya, şarkıyı türküyü söylemeye, partiye gönül vermeye hakkı olduğunun altını çizen Milletvekili Gider “Cumhurbaşkanı da bu memleketin vatandaşı değil mi? Sevdiği türküyü de, partiyi de söyler. Zaten herkesin bildiği yasayla sabit hale gelmiş oluyor.” diye konuştu.

Muhalefete “Eski sistemde bir Başbakan partili olmuyor mu?” sorusunu soran Milletvekili Gider, “Ama Başbakan herkese eşit hizmet götürmek zorunda. Daha önce vatandaşlara hizmet nasıl götürüldüyse yeni sistemde hizmetler daha da süratli götürülecek.” dedi.

Referanduma sayılı günler kala çalışmalarını aralıksız sürdüren AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, muhalefetin partili Cumhurbaşkanı eleştirilerine yanıt verdi.  Haber Merkezi


anayasa-değişikliği ayhan gider Çanakkale referanduma Bu haber 11/04/2017, Salı günü yayınlandı, 54 defa görüntülendi
*