Kesici; “Anayasa Değil Banayasa”

5 sene önce Manşet Siyaset
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Kesici; “Anayasa Değil Banayasa”

Referanduma bir hafta kala, Halk TV’nin bir kez daha canlı yayın konuğu olan Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekili İlhan Kesici, “B-ANAYASA” söylemiyle sosyal medyanın en çok konuşulan isimlerinden biri oldu.

Katıldığı programlarda ülke siyasetine damga vuran sözleri ile bilinen Kesici, bu hafta da katıldığı Halk TV’de Gürkan Hacır’ın sunduğu Erol Mütercimlerin yorumladığı Şimdiki Zaman adlı canlı yayın programında “Buna Anayasa denmez ‘Banayasa’ denir” sözüyle 10 dakika içerisinde sosyal medyada en çok konuşulan isim oldu.

Mart ayının başında Fox TV’de İsmail Küçükkaya’nın konuğu olan Milletvekili Kesici, referandum sürecin başından beri her gün en az bir canlı yayına katılarak anayasa değişikliğini ayrıntılarıyla vatandaşlara aktarmaya devam ediyor. Bu hafta sonu Şimdiki Zaman’a konuk olan Kesici, sunucu Hacır’ın “Anadolu’yu karış karış geziyorsunuz. Sizce referandumda ne çıkar?” sorusu üzerine referandum sürecini değerlendirdi ve değişmesi istenilen maddeleri yorumladı. Milliyetçi muhafakar kesimin ‘Hayır’ için CHP’den dahi çok çalıştığını gördüğünü ifade eden Vekil Kesici, seçime katılım oranının da her geçen seçim arttığını belirtti. Kesici, “Cumhurbaşkanlığı seçimine yüzde 74, 7 Haziran seçimine yüzde 85, 1 Kasım seçimine yüzde 90 katılım gösterildi. Bu referandumda katılım çok daha yüksek olacak” dedi.

18 Maddenin tek bir kişi için düzenlendiğini belirterek, “18 eşitti 1” diyen Kesici, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “17 Nisan sabahı görün ne sürprizlerle karşılaşacaksınız” sözüne de tepki göstererek, demokrasilerin sürprizin en az olduğu rejim olduğunu vurguladı. Büyük dünya düzeninin kurulduğunu ifade ederek sözlerine devam eden Milletvekili Kesici, tüm dünyanın gözünün bize olduğunu, 50 yılın rezerlerinin bu coğrafyada olması sebebiyle Türk siyasetçilerinin dünyanın en parlak siyasetçileri olması gerektiğini ifade ederek sözlerine son verdi.

Öte yandan, daha önce “Bu kadar yetki evliyayı bile kudurtur” sözüyle ülke siyasetine damga vuran Kesici’nin canlı yayında “Buna Anayasa denmez ‘Banayasa’ denir” çıkışı, 10 dakika içerisinde #banayasa hashtagi ile Türkiye genelinde sosyal medyada üçüncü sıraya oturdu.

Eylem Gözeldere

 


bana-yasa Çanakkale halk-tv ilhan-kesici Bu haber 10/04/2017, Pazartesi günü yayınlandı, 111 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com