Sezon referandum sonrası açılacak

4 sene önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Sezon referandum sonrası açılacak

Bahar aylarının gelmesi ile beraber başlaması gereken düğün sezonu, referandum sonrasına kaldı. Düğün ve nişan kıyafetleri satan esnaf, kış aylarında neredeyse hiç iş olmadığını belirtirken, Mart ve Nisan aylarında başlaması gereken düğün sezonunun ise henüz tam olarak başlamadığını açıkladı. Esnaf, referandumun özellikle bu durumda etkili olduğunu söyledi.

Mart ve Nisan, düğün sezonunun da hareketlenmeye başladığı aylar olarak bilinir. Düğün, nişan ve eşyalarının satıldığı düğün sektörü esnafı ne yazık ki bu yıl sezonun geçen yıla oranla çok daha sönük başladığını belirtti. Geçen yıla oranla sıkıntılı bir sezon yaşandığını belirten esnaf, umudun referandum sonrası ve Ramazan sonu yaz aylarına kaldığını ifade etti.

Görüşlerini aldığımız düğün sektörü esnafı, sezonla ilgili gazetemize şunları söyledi;

Kemal Çelebi “Nisan ayı ile beraber havaların da ısınması ile yavaş yavaş düğün ve nişanlar başlıyor ama esasında Mayıs ayında Ramazan öncesine daha bir yoğunluk var. Kıştan beri tüm esnaf düğün sezonunu bekliyor. Tabii geçen sene Nisan ayına göre işler daha durgun başladı. Referandumun tarihinin bunda etkisi var. İnsanlar şu anda biraz tedirgin. Ayın 16’sından sonra umarım düğün sezonu hareketlenecek.”

“SEZON İYİ BAŞLAMADI”      

Buket Gençdoğan “İşler iyi başlamadı. Geçen seneye oranla tabii beklentimiz var ancak şu anda ön gördüğümüz bir şey yok. Geçen sene 15 Temmuz olayları bizi epey etkiledi. Bu seneden daha umutluyuz. Ancak şu an bir hareket yok, daha başlamadı. Seçimlerden sonrasını bekliyoruz. Memleketin durumu şu an üzücü, başka illerden arkadaşlarla görüşüyorum, onlar da aynı durumda.”

“REFERANDUMUN ETKİSİ OLARAK GÖRÜYORUZ”

Sabiha Gülin Güner “Piyasa çok durgun. Bu durumu referandumun etkisi olarak görüyoruz ama müşterilerimizi bekliyoruz. Geçen sene tabii daha iyiydi. Şu anda epey durgun. Düğün ve mezuniyet kıyafetleri satıyoruz. Referandumdan sonra ya da yazın açılır diye umut ediyoruz.”

“RAMAZANDAN SONRA BAŞLAR DİYE UMUT EDİYORUZ”

Öznur Keleş “Sezon Nisan ayı itibari ile başlıyor ancak geneli Ramazandan sonra hareketlenir diye umut ediyoruz. Geçen seneye göre işler biraz daha düşük. İnsanlar düğün olduğu zaman çok kısıtlamıyorlar. Bir defa gelinlik giyeceğim diye bir düşünce var. Alım gücü düşse dahi insanlar düğünlerini yapmak istiyor. Düğünler yazın ikinci dönemine kaldığı için işlerin şu anda biraz daha düşük olduğunu düşünüyorum. Tabii referandumun da bunda etkisi var.”

“REFERANDUM SONRASI NE OLUR BİLEMİYORUZ”

Selma Tataroğlu “Sezon şu anda başladı. Yazın yaklaşması ile insanlar sokakta daha çok vakit geçirip, alışveriş yapmak istiyorlar. Bizim işimizde geçen seneye göre bir değişiklik olmadı. Sezon girişi şu an için aynı şekilde gidiyoruz. Ancak referandum sonrası ne olur onu bilemeyiz.” Eren Aşnaz


Çanakkale düğün gelinlik gelinlikçi-esnafı referandum-sonrası-umut röportaj Bu haber 09/04/2017, Pazar günü yayınlandı, 53 defa görüntülendi
*