“Çanakkale için yaşanan bir talihsizliktir”

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

“Çanakkale için yaşanan bir talihsizliktir”

MHP Grup Başkanvekili Recep Cahit Özer, 24-25 Nisan törenleri için ulusal ve yerel basında çıkan terör saldırısı şüphesi haberlerinin ardından bir açıklama yaptı.

MHP’li Özer’in İl Genel Meclisi kürsüsünden Çanakkale turizmini baltalayan bu durum ile ilgili sözleri şu şekilde;

“18 Mart’ı geçtik. Önümüzdeki günlerde her sene kutlanan Anzak törenleri var. İki gün önce Avustralya Dış İşleri Bakanlığı bir açıklama yaptı. Bu sene Çanakkale’de yapılacak olan Anzak törenlerinde terör saldırısı olabileceği hakkında bir açıklama yapıldı. Geçen sene Rusya uçağının vurulması krizinden dolayı Türkiye’de patlayan canlı bombalardan dolayı Çanakkale turizmi yüzde 35 payını kaybetti. Bu sene, özellikle Avrupa Birliği ile olan ilişkilerimizle, Almanya, Hollanda gibi ülkelerle restleşmemiz sonucunda turizmden Çanakkale’nin aldığı payın biraz daha düşeceğini hesaplarken, özellikle Çanakkale’nin adından, bu zamana kadar en ufak bir problem, terör hadisesi çıkmayan Şafak Ayini’nden bahsedildi. İstihbarat birimleri dışında aleni bir şekilde açıklanması, Çanakkale’ye büyük zarardır. Çanakkale’de sonuçta Avustralya konsolosluğu var. Oraya bildirilir, devlet yetkilileriyle görüşülür ve bunun duyurulması engellenirdi. Bu da Çanakkale için yaşanan bir talihsizliktir.”

Eylem Gözeldere

 


açıklamalar Çanakkale recep cahit özer talihsizlik terör-saldırısı-şüphesi Bu haber 09/04/2017, Pazar günü yayınlandı, 187 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com