RIZE'DE CAYKUR'UN BIN 500 MEVSIMLIK ISCI ALIMI ICIN RESMI ISLEMLERIN BASLATILDIGININ ACIKLANMASININ ARDINDAN, ISKUR RIZE IL MUDURLUGU'NUN ONUNDE, UZUN KUYRUK OLUSTU. MURACAAT ETMEK ISTEYEN KISILER, SABAHIN ERKEN SAATLERINDEN ITIBAREN ISKUR IL MUDURLUGU ONUNDE SIRAYA GIRMEYE BASLADI. BINANIN DISINA TASAN KUYRUK, YAKLASIK 1 KILOMETREYI BULDU. (ANADOLU AJANSI - HIZIR HACISALIHOGLU) (20061212)

Kışa Elveda Erik, Çilek Merhaba

Kışa Elveda Erik, Çilek Merhaba

Bahar aylarının başlaması ile beraber sezon meyve ve sebzeleri tezgâhta yerlerini aldı.

Havaların ısınmaya başlaması ile beraber yaz aylarının vazgeçilmezi çilek, erik, bezelye ve bakla Pazar tezgâhlarında yerlerini aldı. Çilek tüketicisiyle kilosu 8 liradan, 100 gram erik de 6 liradan tüketicisiyle buluştu. Baklanın kilosu 4 lira, bezelyenin kilosu da 6 lira olarak belirlendi. Havaların ısınması ile fiyatlar da düşecek. Yaz aylarında sıklıkla tüketilecek bu sebzelerin kilogram fiyatının iki kiraya kadar düşmesi bekleniyor.

Pazarcı Güven Uzcan; “Çanakkale’de erik ve çileğin çıkması için bir ay daha var. Şu anda erikler daha tomurcukta… Erikleri Antalya’dan, çilekleri de Aydın’dan getiriyorum. Ben fiyatları da biraz daha düşük karla satmaya çalışıyorum. Böylece tezgâhımda sürekli taze meyve sebze satıyorum. Mayıs ayında Bayramiç çilekleri toplanır. O zaman daha ucuza satılır, bizim de maliyetimiz düşer” dedi.

Dilek Akşen, , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com