“İstikrar için ‘Evet’ diyeceğiz”

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

 

“İstikrar için ‘Evet’ diyeceğiz”

Çanakkale Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği ve Çanakkale Şoförler ve Otomobilciler Odası, AK Parti Çanakkale Milletvekili ve Grup Başkanvekili Bülent Turan’ın katılımı ile kahvaltılı toplantı gerçekleştirdi. Turan, Çanakkaleli şoförlerden istikrar için ‘Evet’ demelerini istedi.

Çanakkale Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği ve Çanakkale Şoförler ve Otomobilciler Odası ev sahipliğinde düzenlenen kahvaltılı toplantı, dün sabah saat 10.00’da Marina Balık Restaurant’ta gerçekleştirildi. Toplantıya AK Parti Çanakkale Milletvekili ve Grup Başkanvekili Bülent Turan, Çanakkale Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Mustafa Vurucu, Çanakkale Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mehmet Ali Demir, AK Parti Çanakkale İl Başkanı Yeşim Karadağ ile il ve ilçelerden çok sayıda esnaf ve sanatkâr katıldı. Çanakkale ve ilçelerindeki yük ve yolcu taşımacılığı yapan esnaf ve sanatkârlar sorunlarını ve taleplerini Bülent Turan’a iletti.

Toplantıda ilk konuşmayı yapan Çanakkale Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mehmet Ali Demir, “İnsanlar en değerli varlıkları olan çocuklarını bizlere emanet ediyorlar. Yine işine gücüne gidecek olan vatandaşlar bizim toplu taşıma araçlarımızı kullanıyorlar. Mesleğimiz çok stresli ve sıkıntılı. Bizlere değer verilmesini istiyoruz.” dedi.

Çanakkale Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı Mustafa Vurucu ise konuşmasında; “Taşıma sektörünün yasalarla ilgili yerel yönetimler ve genel yönetimle olan sorunları var. Zaman zaman Cumhurbaşkanımıza kadar bu sorunlarımızı ilettik. Ama en çok hizmeti de AK Parti hükümeti zamanında aldık. ÖTV indirimi ile 120 bin TL olan aracı 70 bin TL’ye alıyoruz. Taşıma kanunu çıktığından bu yana iyileştirmeler olsa da çözülemeyen sorunlarımız var. Bugün Sayın Vekilimize bu sorunlarımızla alakalı olarak hazırladığımız dosyayı ileteceğiz” ifadelerine yer verdi.

“‘HER YIL HÜKÜMET DEĞİŞİMİ İSTEMİYORUZ’ DEMELERİNİ BEKLERDİM”

AK Parti Çanakkale Milletvekili ve Grup Başkanvekili Bülent Turan, Çanakkale’ye yapılan yatırımları anlatarak başladığı konuşmasında şunlara değindi; “Sizlerle beraber yol yürümek bizler için çok önemli. Çevrenize baktığınızda Çanakkale’nin gelişimini görüyorsunuz. Ezine Gıda İhtisas OSB’si ve turizmi destekleyen projeler ile taşımacılık yapan esnaflarımıza büyük katkılar sağlayacağız. Biraz önce Başkanlarımız konuşma yaparken ben; ‘Biz artık bu ülkede her yıl hükümet değişimi istemiyoruz’ demelerini beklerdim. K belgelerini ve trafik sigortalarını konuşalım. Ama bu ülkenin şu an ki en önemli meselesi siyasi istikrar meselesi. Bu ülkenin ekonomik istikrarı güçlü hükümet ile sağlanır. Sayın Oda Başkanımız sorunlarınızı bana iletti. Seçimden sonra bu sorunlarla alakalı geniş bir çalışma yapacağız. Trafik sigortalarında düzenleme yapılacak. Taşıma Kanunu’nda çalışmalarımız devam ediyor. Elimizde ne kadar imkân varsa Çanakkale için kullanacağız.”

Turan’ın konuşması sonrası kendisine Çanakkale Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Mustafa Vurucu tarafından çiçek ve Çanakkale Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mehmet Ali Demir tarafından plaket takdimi yapıldı. Çanakkale’de yük ve yolcu taşımacılığı yapan esnaf ve sanatkârların sorunlarının dosya şeklinde Turan’a iletilmesinin ardından program toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi. Engin Ören


bülent turan Çanakkale esnaf ve sanatkarlar odaları birliği istikrar-için-evet kahvaltı şoförler-ve-otomobilciler-odası Bu haber 06/04/2017, Perşembe günü yayınlandı, 71 defa görüntülendi
*