Şarlan’dan birlik vurgusu

5 sene önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Şarlan’dan birlik vurgusu

5 Nisan Avukatlar Günü dolayısıyla Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törende konuşan Çanakkale Barosu Başkanı Av. Bülent Şarlan, 16 Nisan referandumuna giderken birlik ve beraberlik anlayışının devam ettirilmesi gerektiğini söyledi. Şarlan “Her vatandaşımızın, sandığa giderek oyunu muhakkak kullanmasını, memleket meselesi olarak görüyoruz. Halkımızın tercihinin hukuk devletine ve demokrasimize, katkı sunacağından şüphemiz yoktur. 16 Nisan sonrasında da ülkemizde birlikte yaşayacağımız unutulmadan Çanakkale ruhuna yakışan anlayışı devam ettirmeliyiz.” dedi.

Çanakkale Barosu, 5 Nisan Avukatlar Gününü Cumhuriyet Meydanında düzenlediği törenle kutladı. Törene, Baro Başkanı Av. Bülent Şarlan, Belediye Başkan Vekili Av. Adnan Güler, Cumhuriyet Başsavcısı Hikmet Turan, İdare Mahkemesi Başkanı Erkan Aslan, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkan Vekili Av. Elif Erdoğan ve çok sayıda avukat katıldı. Program, Çanakkale Baro Başkanı Av. Bülent Şarlan’ın Atatürk anıtına çelenk koyması ile başladı. Atatürk ve Şehitler için bir dakikalık saygı duruşunun sonrasında İstiklal Marşı okundu.

Baro Başkanı Av. Bülent Şarlan yaptığı konuşmada şunları kaydetti; “5 Nisan Avukatlar Günü sadece avukatların değil, avukat eliyle temsil edilen bütün kesimlerin adalet ve savunma günüdür. Bu sene etkinliklerimizde ‘Herkes için Adalet, Adalet için Avukat’ ifadesini kullandık. Çünkü mahkemeler her devlet sisteminde bulunmasına rağmen, bir devleti hukuk devleti yapan ve yönetimini demokratik kılan, yargılama içerisindeki Avukatların varlığıdır. Çanakkale ruhuna sahip çıkmak bizlerin görevidir. Bu sebeple 16 Nisan referandumuna giderken, Çanakkale ruhunun bize öğrettiği, birlik ve beraberlik anlayışımızı devam ettirmeliyiz. Her vatandaşımızın, sandığa giderek oyunu muhakkak kullanmasını, memleket meselesi olarak görüyoruz. Halkımızın tercihinin hukuk devletine ve demokrasimize, katkı sunacağından şüphemiz yoktur. 16 Nisan sonrasında da ülkemizde birlikte yaşayacağımız unutulmadan Çanakkale ruhuna yakışan anlayışı devam ettirmeliyiz. Avukatlık mesleğinin sorunlarının en kısa sürede çözüleceği umuduyla, 5 Nisan Avukatlar Gününüzü kutluyor ve ‘Herkes için adalet, adalet için Avukat’ diyorum.” Baro Başkanı Av. Bülent Şarlan’ın konuşmasının ardından tüm katılımcıların toplu fotoğraf çektirmesiyle program sona erdi.

Engin Ören


açıklamalar avukatlar-günü bülent şarlan Çanakkale çanakkale barosu cumhuriyet meydanı Bu haber 05/04/2017, Çarşamba günü yayınlandı, 174 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com