Emekli subaylar 33’üncü yılı kutladı

Emekli subaylar 33’üncü yılı kutladı

Türkiye Emekli Subaylar Derneği Çanakkale Şubesi, Türkiye Emekli Subaylar Derneği’nin 33’üncü kuruluş yıldönümü nedeniyle Cumhuriyet Meydanına çelenk bıraktı.

Çanakkale Emekli Subaylar Derneği, Türkiye Emekli Subaylar Derneğinin kuruluşunun 33’üncü yılı nedeniyle Cumhuriyet Meydanına çelenk bıraktı.

Dün saat 11.00’da gerçekleşen program,  Atatürk anıtına çelenk bırakılmasının ardından Şehitler için bir dakikalık saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşının okunması ile başladı. Çanakkale Emekli Subaylar Derneği Yönetim Kurulu Başkan’ı Süleyman Canpolat yaptığı konuşmada şunları söyledi; “Anayasa konusunda yapılan çalışmalarda emekli subaylar olarak kaygılarımız mevcuttur. Ayrıca bir diğer kaygımızda Güneydoğuda oluşturulmaya çalışılan büyük Kürdistan projesidir. 15 Temmuz sürecini takip eden bir olay olan ve ordunun temelini oluşturan askeri okulların kapatılması da diğer bir kaygımızdır. Dünyada ordusu bizim ordumuz kadar eleştirilen başka bir ülke yoktur. Bizlere bağımsız laik çağdaş bir ülke bırakan başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Cumhuriyeti ve ülkeyi korumak adına şehit düşmüş Türk Silahlı Kuvvetleri mensupları ile diğer güvenlik kuvvetleri mensuplarını rahmetle anar, gazilerimize acil şifalar dilerim.”

Engin Ören, , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com