Daimi Üyelik Anlaşması Mı Var?

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Daimi Üyelik Anlaşması Mı Var?

İl Genel Meclisi Nisan ayı toplantılarında il encümen üyeleri ve ihtisas komisyon üyelerinin seçimi yapıldı. AK Parti’li iki Meclis Üyesi Turan Tumay ve Tayfun Sevim’in yanı sıra MHP’den ayrılan Bağımsız Üye Oktay Arslan’ın da bir kez daha encümen üye seçilmesi, pek çok iddiayı da beraberinde getirdi.

MHP Grubu, toplantı sonrası yaptığı açıklamada Bağımsız Üyelerin encümen üye ve imar komisyon başkanlığı seçilmesinin partilerinden istifa anlaşmalarının neticesi olduğunu iddia etti. MHP Grup Başkanvekili Recep Cahit Özer, geçtiğimiz yıl yapılan il encümen üyeliği seçimleri öncesinde 3 zarf göstermiş ve bu zarflarda bağımsız üyelerin encümen üyeliğine ve imar komisyonuna daimi üyelik sözü aldığını iddia etmişti.

 

İl Genel Meclisi nisan ayı toplantılarının ilk iki oturumu, İl Genel Meclisi Başkan Vekili Turan Tumay başkanlığında yapıldı. Başkan Ömer Şahin’in başkanlığında yapılan üçüncü oturumda ise encümen ve komisyon seçimleri yapıldı.

33 il genel meclisi üyesinin katılımıyla gerçekleştirilen seçimlerde AK Parti’den Turan Tumay, Tayfun Sevim, Bağımsız Üyelerden Oktay Arslan, CHP grubundan ise Nihat Öner, Nazmi Kütükcüler ve Halil Kaya il encümeni adayı olarak gösterildi. Gizli oyla yapılan seçimlerde Turan Tumay 20, Tayfun Sevim 18 ve Oktay Arslan 17 oy alarak bir kez daha il encümen üyesi seçildi.

Encümen seçiminin ardından yapılan komisyon seçimleri ise oybirliği ile gerçekleştirilirken İmar ve Bayındırlık Komisyonu oylamasında MHP Lapseki İl Genel Meclis Üyesi Ali Koltuk’un red oyu vermesi dikkat çekti. Koltuk, toplantı sonrasında gazetemize yaptığı açıklamada komisyon başkanının 3 yıldır aynı kişi olmasına tepki duyduğu için komisyon seçiminde red oyu verdiğini belirtti. MHP Grup Başkanvekili Recep Cahit Özer ve MHP’li Üyeler, partilerinden ayrılarak Bağımsız Üye olan Oktay Arslan ve Ferhat Özger için Encümen ve İmar Komisyonu için daimi üyelik sözü verildiğini bu yıl da iddia etti.

İhtisas Komisyonları ise şu şekilde belirlendi:

Plan ve Bütçe Komisyonu’na Bülent Korkmaz, Hasan Gürbüz, Ahmet Çiçek, Ali Koç, Hicri Nalbant, Ali Koltuk, Oktay Arslan;

Eğitim Komisyonu’na İbrahim Eren, Ömer Şahin, Hasan Gürbüz, Rıdvan İpek, Recep Cahit Özer;

Köye Yönelik Hizmetler Komisyonu’na Salih Duran Halil İbrahim Demir, Ünsal Öntürk, Halil Behçet Erdal, Mehmet Kurtdere;

Tarım ve Orman Komisyonu’na Akif Kulaç, Tayfun Sevim, Nihat Öner, Halil Kaya, Rasim Acar;

Kültür ve Sosyal Hizmetler Komisyonu’na Bahri Uysal, Ufuk Ünver, Hicri Nalbant, Nazmi Kütükcüler, Hasan Sönmez;

Stratejik Plan Komisyonu’na Hasan Hüseyin Aytop, Turan Tumay, Hilmi Baydar, Ali Akıncı, hasan Söznmez;

Meclis Araştırma ve Hukuk Komisyonu’na Ünsal Dirlik, Nihat Doğan, Hilmi Baydar, Halil Behçet Erdal, Recep Cahit Özer;

Avrupa Birliği Uyum Komisyonu’na Mehmet Emin Saran, Halil Kaya, Ali Koç, Rasim Acar, Ferhat Özger;

İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na Ufuk Ünver, Turan Tumay, Ünsal Dirlik, Nazmi Kütükcüler, Halil Kaya, Recep Cahit Özer, Ferhat Özger;

Basın, Yayın Tanıtım ve Medya Komisyonu’na Ahmet Çiçek, Bülent Korkmaz, Hicri Nalbant, Ali Koç, Mehmet Kurtdere;

Çevre ve Sağlık Komisyonu’na Mehmet Emin Saran, Ömer Şahin, Nihat Öner, Ali Akıncı, Hasan Sönmez;

Turizm Komisyonu’na Hasan Hüseyin Aytop, Hasan Engin, Hilmi Baydar, Halil Behçet Erdal, Rasim Acar;

Milli Parklar Komisyonu’na Bahri Uysal, Salih Duran, Ünsal Öntürk, Ali Akıncı, Hasan Sönmez;

Denizcilik Komisyonu’na Tayfun Sevim, Nihat Borazan, Nazmi Kütükcüler, Nihat Öner, Ali Koltuk;

Gençlik ve Spor Komisyonu’na İbrahim Eren, Hasan Gürbüz, Rıdvan İpek, Ali Koltuk, Oktay Arslan;

Hayvancılık Süt ve Süt Ürünleri Komisyonu’na Halil İbrahim Demir, Akif Kulaç, Hasan Gürbüz, Rıdvan İpek Ve Mehmet Kurtdere.

Seçimlerin ardından gündem maddeleri oylanarak ilgili komisyonlara gönderildi. Oturum, Başkan Ömer Şahin’in Meclis Üyeleri ve Özel İdare Avukatı nezdinde tüm avukatların 5 Nisan Avukatlar Günü’nü kutlamasıyla sona erdi. Şahin; “Öncelikle Hilmi Baydar üstadımız başta olmak üzere dairemizin kıymetli avukatları Figen Tonka’nın nezdinde diğer avukat arkadaşlarımızın ve tüm avukatların Avukatlar Günlerini tebrik eder tüm avukatlarımıza sağlık başarı ve mutluluk dolu günler dilerim.” dedi. Parti gruplarından gündem dışı konuşma yapılmadı.

Eylem Gözeldere

 


Çanakkale ihtisas-komisyon il genel meclisi nisan-ayı Bu haber 05/04/2017, Çarşamba günü yayınlandı, 276 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com