EVET Mİ, HAYIR MI?

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

EVET Mİ, HAYIR MI?

Propaganda almış başını gidiyor. Muhataplar birbirlerini suçlamaktan başka bir şey yapmıyorlar. Yapılacak Anayasa değişikliğinin maddelerine dokunan yok. Bugünkü konumuz CHP izlediği referandum kampanyaları… CHP öyle bir kampanya yürütüyor ki, AKP ve MHP’nin çalışmasına gerek yok. Baksanıza, soyadı Bozkurt olup, kendisi olmayan milletin bir vekili, 16 Nisan’da evetçileri denize dökeceklerini iddia ediyor. Yine ne yaptığı kime çalıştığı belli olmayan muhalefet partisi eski lideri Baykal da, kurtuluş savaşı yapılacağını, gerekirse Samsun’dan yeniden yola çıkılacağını, muhalifleri Yunanlar gibi Denize dökeceklerini söylüyor. Yani, hayır demeyenler Yunan Gâvuru gibi olmuş oluyor, öyle mi? Böyle üslup, böyle ifade olur mu? Halkın oylarıyla kutsal mecliste, milleti temsil eden bu zat-ı muhteremler, vatandaşı ikiye bölmüyor mu? Bunlar ne yapmaya çalışıyor? Bu sözleri duyan, işiten halk, size oy verir mi? Başta da dedik ya. Diğer partilerin il il, belde belde gezmelerine gerek yok. CHP de sizlere çalışıyor. Merak etmeyin.

EYVAH, GENÇLİK!

Arada sırada gençlere takılıyoruz. Haksız mıyız? Siz karar verin. Gelenek, görenek, toplum içinde yaşamak nasıl olur? Gençlerimizin bir bölümü bilmiyor. Geçen gün otobüse yaşlı bir amca bindi. Yer yok. Önde oturan gençlere, camın kenarındaki yazıyı göstererek, “Bakınız burada ne yazıyor. Yaşlı, engelli ve hamile kadınlara aittir. Görmüyor musunuz? Kalkın bakayım oradan” diyerek, işgal edilen yerleri kurtarmış oldu. Ne yazık ki, duyarsız bir toplum olduk. Kendi haklarımız koruyamıyoruz. Gaspçılarla mücadele etmiyoruz. Öte yandan, Otobüste, kız çocukların dırdırından bıktık vallahi. Yahu insan bir virgül koyar. Oturduğumuz yerden iki koltuk arkada, bir kızımız konuştukça konuşuyor. Makineli tüfek gibi. Kimse müdahale de etmiyor. Bir tek onun sesi geliyor. La havle çekip durduk. Sonunda dayanamadık, dönüp, “Biraz yavaş konuşsanıza. Bakınız sizden başka birisinin sesi geliyor mu?” dedik. Seslerini kestiler. Meğer millet bizi bekliyormuş. Hemen başladılar bizi desteklemeye… Saygı, sevgi hiçbir şey kalmamış. Allah sonumuzu selamet eylesin.

ÇOK AMA ÇOK AZ

Ucundan çızıktıralım. Bir devrin tüm as ve klas futbolcuları cennette buluşmuş. Cennetin baş meleği de futbol meraklısıymış, şeytanı çağırtmış ve bir teklifte bulunmuş: – Cennetle cehennem arasında bir maç düzenleyelim, ne dersin? Şeytan, umursamaz bir tavırla yanıt vermiş: – Boşuna oynamayalım, biz kazanırız. Cennetin baş meleği itiraz etmiş: – Olur mu öyle şey? En iyi futbolcular bizde, en kötü futbolcular da sizde, nasıl kazanacaksınız ki? Şeytan, şeytanca gülümsemiş: – Ama bütün hakemler de bizde!.. Tabii ki bu fıkradan dolayı hakemlimizden özür dileriz. Teşbihte hata olmaz. Sağlıcakla kalınız.


Çanakkale evet-mi hayır-mı yusuf eroğlu Bu haber 04/04/2017, Salı günü yayınlandı, 218 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com