Otizm farkındalığına pedallı destek

Otizm farkındalığına pedallı destek

Çanakkale Bisiklet Platformu gönüllüleri, 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık yürüyüşüne katıldılar.

Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Çanakkale Belediyesi Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi öncülüğünde gerçekleşen yürüyüşe çok sayıda Sivil Toplum Kuruluşu ve vatandaş destek verdi. Golf Aile Çay Bahçesinde toplanan kalabalık daha sonra mavi balon-tişört ve “otizmin farkındayız” dövizleri eşliğinde Truva atı heykeline kadar “OTİZME FARKINDALIK” yaratmak adına bir yürüyüş gerçekleştirdi. Yürüyüşe bisikletleri ile katılan Çanakkale Bisiklet Platformu gönüllüleri de zil ve kornaları ile destek verdi. Truva atına gelen grup burada yapılan konuşmalar, halk oyunu ve kısa bir tiyatro sonrası müziğin tadını çıkarttı.

Etkinlik ile ilgili açıklamalarda bulunan Çanakkale Bisiklet Platformu gönüllüsü ve PDR öğrencisi olan Özlem Şencan; 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü için “Mavi ışık yak!” diyoruz. Her 68 çocuktan 1’i otizm riski ile dünyaya geliyor. Otizmin görülme oranı bu kadar artmışken toplumumuzda otizm yeteri kadar bilinmiyor. Otizm, bir engel ya da eksiklik değil, farklılıktır. Erken tanı ve doğru eğitim yöntemi ile eğitim alan çocukların neredeyse yüzde ellisinde otizmin belirtileri kontrol altına alınabiliyor. Biz de bugün Çanakkale Bisiklet Platformu gönüllüleri olarak otizme dikkat çekmek için farkındalık yürüyüşünde bisikletlerimizle yer aldık.

Çanakkale Bisiklet Platformu gönüllüleri ise bisikletlerine taktıkları mavi balonlar ile Güzelyalı’ya pedallamaya devam ettiler.

Haber Merkezi

 

 

 , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.