Hobi Yaşamın Kaçış Kapısı

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Hobi Yaşamın Kaçış Kapısı

Bir hobi ile uğraşmak yaşamın acil çıkış kapısı gibidir. Yaşam kalitesini artırmak isteyen herkes Sıdıka Öğretmenle muhakkak tanışmalı…

‘Öğretmenlik mesleğinin emekliliği olmaz’ diye düşünen Sıdıka Kocaoğlu, 17 sene önce emekli olunca bir bahçede kendine yeni bir dünya kurmuş…  Atölyesinde el sanatları ile uğraş gösteren Öğretmen Kocaoğlu, bildiği her şeyi isteyen kadınlara da ücretsiz öğretiyor.

Kentin hemen her köşesinde el sanatları ile çok güzel ürünler üreten kadınlarla sıklıkla karşılaşabilirsiniz. Sıdıka El Sanatları Atölyesi’nde, Sıdıka Öğretmen eşliğinde yeteneklerinizi açığa çıkarabilir, üretmenin hazzına kavuşabilirsiniz.

Maket Sanatçısı Sıdıka Kocaoğlu, öğretmenin ve öğrenmenin mutluluğunu tarif ederek “Ben bu atölyede hobi dersleri veriyorum. Çünkü öğretmek beni mutlu ediyor. Çalışan kadınlar da geliyor, ev hanımları da. Ben esas maket sanatçısıyım. Tarihi yarımada da, Çanakkale Bağ Evi içerisinde de maket çalışmalarım bulunuyor.   Yıllar önce Avrupa Birliği İslam Konferansına katılan dünya liderlerine yaptığım folklorik maketlerden hediyeler verilmişti. TÜRSAB ülkemizden verilecek hediyeleri benden rica etmişti. Ben bununla gurur duyuyorum. Çanakkale Savaşları, köy ortamı ve bunun maket çalışmaları sergim tüm Türkiye’yi gezdi. Bunlar Türkiye’de bir ilkti. Sergilerim hem Bağ Evi’nde hem de tarihi yarımadada hala açık” dedi.

Zamanının çoğunu atölyesinde kadınlarla geçiren sanatçı; “Bu hafta İstanbul’da seminerimiz vardı. İSMEK hocalarına Boyutlu stencıl tekniği seminerleri verdim.  Emekli oldum diye hiçbir şeyden elimi çekmedim. Kaliteli yaşam için herkesin bir hobisi olmalı. Öğrenmek isteyen kadınlara kapım her zaman açık.  Kimse yeteneğim yok demesin. Bir şeyler üretmek, atölyede hoş vakit geçirmek insanı mutlu eder.  Kimse ben yapamam demesin. Kendini tanımadan ben yapamam demek kendine hakaret etmektir” dedi. Dilek Akşen


hobi-yaşamın-acil-çıkış-kapısı Bu haber 03/04/2017, Pazartesi günü yayınlandı, 285 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com