ÇOMÜ Şampiyonlar Ligi’nde Rakipler Belirlendi

ÇOMÜ Şampiyonlar Ligi’nde Rakipler Belirlendi

ÇOMÜ Genç Liderler Topluluğu’nun düzenlediği Genç Liderler Şampiyonlar Ligi kura çekimi, 2 Nisan Pazar Günü saat 20.00’de, ÇOMÜ İÇDAŞ Kongre Merkezi’nde AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider’in de katılımıyla gerçekleştirildi.

Ak Parti Gençlik Kolları Başkanı, Siyasal Bilimler Fakültesi Dekanı Kadir, Ultraaslan Grubu Öğrenci Konseyi Başkanı Alperen Uysal.
Açılış konuşmasını yapan ÇOMÜ Genç Liderler Topluluğu Başkanı Kürşat Selim Temizyürek; “Topluluğumuzu kurduğumuz ilk günden beri üniversite gençlerimiz için çalıştık. Milli ve manevi değerlerimizi baz alarak öğrencilerimiz için sosyal, sportif birçok faaliyette bulunduk. Bizlerden desteğini esirgemeyen Milletvekilimiz Ayhan Gider’e, Ak Parti Gençlik Kolları Başkanı Mefail Ceyhan’a ve Rektör Hocamız Yücel Acer’e teşekkürlerimi sunuyorum. Genç Liderler Şampiyonlar Ligi’nin de ilk adımını bugün burada atıyoruz. Ekibimle uzun süren çalışmalar neticesinde aldığımız desteklerle de bugüne ulaşabildik.” diye konuştu. Turnuvada yer alan takımlara sağ duyu çağrısında bulunan Temizyürek; “Her alanda birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var.” diyerek sözlerini sonlandırdı.

GİDER: “BİZLERE YÖN VERECEK OLAN; GENÇLER”

Açılış konuşmasının ardından 2016 sezonuna ait en iyi kaleci ödülü Anıl Çınar’a verilirken yılın en iyi defansı ödülünün sahibi Özcan Uğur oldu. Son olarak yılın en iyi oyuncusu ödülüne layık görülen Umut Ünen, ödülünü AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider’in elinden aldı. Gider; “İnsan en iyi neyi yaptıysa ondan ödül almalı. Üniversitelerin, gençlerin yaptığı bütün organizasyonlar bizim için çok kıymetli. Çünkü ne yapıyorsanız aslında bu yaşlarda yapıyorsunuz. Kendi hayatımı gözümün önüne getiriyorum, 18-25 yaş arasında yaptıklarımdan fazlasını sonrasında yapmadım. Dünyaya ve memlekete yön verecek olan siz olduğunuz gibi inşallah bize de yön verecek olan sizsiniz.” En iyi oyuncu ödülünü alan Umut Güven, çok mutlu olduğunu ifade ederek takımının daha değerli olduğunu söyledi.
Konuşmaların ardından Genç Liderler Şampiyonluğu ve İngiliz Kültür Euro Cup adına takım eşleştirmeleri için kura çekimi yapılarak takımların rakipleri belirlendi. İngiliz Kültür Derneği sponsorluğunda gerçekleştirilen ligin kura çekimi yine İngiliz Kültür Derneği hediye çekleri için yapılan çekilişle sonlandı.  Yıldız SağlamBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.