Çanakkale’yi Görmek

5 sene önce Güncel
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale’yi Görmek

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi topluluklarından ÇOMÜFOT ekibi, geçtiğimiz hafta sonu düzenledikleri etkinlikle Çanakkale’yi fotoğrafladılar.

ÇOMÜFOT hafta sonu Han Kahvesi’nde toplanarak Sokak ve Mimari Fotoğrafçılık etkinliğini gerçekleştirdi. Sokak fotoğrafçılığı ve detayları hakkında bir bilgilendirme sunumunun ardından dağılarak 1 saat boyunca merkezde fotoğraf çekimi yapan grup 1 saatin sonunda yeniden toplanan grup Kilitbahir’e geçerek fotoğraf çekmeye orada devam etti.
Fotoğrafçı gözü oluşturmak adına böyle bir etkinlik oluşturduklarını ifade eden Topluluk Başkanı İbrahim Baş; “Bakmakla görmek arasındaki küçük detayı bu etkinlikle göstermeyi amaçlıyoruz. Artık ekip üyelerinin etrafa fotoğrafçı gözüyle bakmalarını sağlamaya çalışıyoruz. Sokak fotoğrafçılığında bir ön çalışma yoktur. Kafada uzun süre düşünülmez. Makine ile çıkarsınız ve sadece baktığınızda değil gördüğünüz anda fotoğraflarsınız. Bizim de maksadımız kente fotoğrafçı gözüyle bakarak ölümsüzleştirmek. Bakmak ve görmenin farkını anlatmak.”

Yıldız Sağlam


Çanakkale çomü çomüfot Bu haber 03/04/2017, Pazartesi günü yayınlandı, 116 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com