Gıda Bankası hizmete girdi

5 sene önce Manşet Siyaset
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Gıda Bankası hizmete girdi

 Çanakkale’deki ihtiyaç sahibi vatandaşların hizmetine sunulan Gıda Bankası açılışı gerçekleştirildi.

Çanakkale Valiliği ve Lâpseki Kaymakamlığı tarafından desteklenen ve Çanakkale Gönüllü Gençlik Ekibi Derneği ve Umurbey Belediyesi tarafından kurulan Çanakkale Gıda Bankası açılışı gerçekleştirildi.

Açılış Törenine Çanakkale Valisi Orhan Tavlı,  AK Parti Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, İl Emniyet Müdürü Celal Sel, Umurbey Belediye Başkanı Sami Yavaş ve AK Parti İl Başkanı Yeşim Karadağ katıldı.

Çanakkale Valisi Orhan Tavlı; Kimsesiz ve yardıma muhtaç vatandaşlarımıza gösterilecek sevgi ve saygı gelecek kaygılarımızı biraz daha azaltmaktadır. Yardıma muhtaç vatandaşlarımıza el uzatmak her vatandaşın görevidir. Çanakkale Gönüllü Gençlik Ekibi Derneği’nin sessizce ve reklam yapmadan böyle bir yardım eli uzatmasına ben de yardımcı olmak istedim. Kendilerine çok teşekkür ediyorum” dedi.

Çanakkale Gönüllü Gençlik Ekibi Derneği Başkanı Burçin Uzunca; “ Burası ihtiyaç sahiplerine yardım etmek için kuruldu. Önceden tespit edilen ve bize bizzat başvuran aileler, belirli işlemler sonrasında belirlenen tutar karşılığında, giyim, gıda, yakacak gibi temel ihtiyaçlarını buradan ücretsiz alabilecek.  Bu yardım ayda bir defa yapılacak. Önümüzdeki hafta lansmanı gerçekleştireceğiz. Çanakkaleli esnafımıza da vergisel anlamda avantaj sağlayacak bir proje bu. Maliye Bakanlığı’ndan dernek üzerinden çıkardığımız bir özelge hem insanımıza yardımcı olacağız, hem de israfı önleyeceğiz” dedi.

Gelir ve Kurumlar Vergisi yönünden mükelleflere vergisel avantaj da sağlayan Gıda Bankası, yasa ile belirlenen esaslar çerçevesinde faaliyetlerini sürdürecek.

Dilek Akşen


açılış bülent turan Çanakkale gıda-bankası lapseki orhan-tavlı Bu haber 02/04/2017, Pazar günü yayınlandı, 330 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com