Gelibolu Regaip Kandili’ni Unutmadı

5 sene önce Güncel
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Gelibolu Regaip Kandili’ni Unutmadı

Gelibolu İlçe Müftülüğü Regaip Kandili için KYK ve Merkez Kuran Kursu iş birliği ile etkinlikler düzenledi.

Gelibolu İlçe Müftülüğü tarafından hem KYK’da hem de merkez Kur’an kursunda düzenlenen programlara bayan vatandaşlar ve öğrenciler tarafından yoğun bir ilgi gösterildi.
Düzenlenen etkinliklerde eller duaya, gözler semaya, gönüller de Rahman’a açıldı. İslam alemi için ‘Üç Aylar’ın müjdeleyicisi olan ‘Regaip Kandili’ münasebetiyle bayan vatandaşların ve öğrencilerin yoğun bir ilgi gösterdiği cemaate ‘Regaip Kandili’ hakkında bilgiler verilirken aynı zamanda Kur’an-ı Kerim tilaveti yapılarak hep birlikte salat-ü selamlar getirildi.
Yapılan konuşmalarda kandillere mahsus farklı bir ibadet şekli olmadığının altı çizilirken, ‘Regaip Gecesi’nde ise bol bol tövbe ve istiğfar edilebileceği gibi namaz kılınıp, Kur’an-ı Kerim okunabileceği dile getirildi.
Düzenlenen programlar, katılımcı vatandaşlara çeşitli ikramların yapılmasının ardından iyi dilek ve temennilerle birlikte sona erdi.

Haber Merkezi


Çanakkale etkinlik gelibolu-ilçe-müftülüğü kyk merkez-kuran-kursu regaip-kandili Bu haber 01/04/2017, Cumartesi günü yayınlandı, 109 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com