Tutuklu kadınlara mektup var

6 sene önce Güncel
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Tutuklu kadınlara mektup var

Çanakkale Kadın Dayanışması’na üye kadınlar, tutuklu olarak yargılanan arkadaşlarına mektup gönderdi.

Çanakkale’de 12 Mart 2017 tarihinde başlatılan operasyonlar ile 35 kişi gözaltına alınmıştı.  Bu kapsamda 18 Mart törenleri sonrasında Çanakkale Adliyesi Sulh Ceza Mahkemesi’nde görülen davalarda 18 kişinin tutuklu olarak yargılanmasına ve 17 kişinin serbest bırakılmasına karar verildi. Tutuklu yargılananların aralarında Çanakkale Kadın Dayanışması’nda yer alan Zekiye B. Senem Ü. ve Beser Y.’de yer alıyor. Dün Çanakkale PTT Şubesi’nde toplanan kadınlar, Çanakkale E Tipi Kapalı Cezaevi’nde kalan arkadaşları için toplu mektup gönderdi.

Burada konuyla ilgili açıklama yapan kadınlar; “Çanakkale Kadın Dayanışması olarak burada, Zekiyemiz, Beserimiz, Senemimiz için toplandık. Onlar ataerkil dünyaya karşı, ‘kadının erkekle eşitliği ve ‘kadının özgürlüğü mücadelemizde yan yana yürüdüğümüz yaşam soluklarından, zengin ufuklarından ve direngenliklerinden beslendiğimiz biricik kız kardeşlerimiz… Bu ülke için umutlarını ve hayal ettiklerini bildiğimiz, gülüşleriyle içimizi sımsıcak eden, tüm dünya karşımızda dursa ettikleri `söz’e tereddütsüz güveneceğimiz. Avukatları, bu dava konusu ve müvekkillerine sorulan sorular karşısında bir hukuk skandalı yaşadığımızı söylüyor.”Norveç’te yaşasaydık, müvekkillerime sorulan sorulara gülüp geçerdik” diyor. Gülüp geçemedik, çünkü Zekiye, Beser ve Senem’i bizden alıp dört duvar arasına koydular” dedi.

Dilek Akşen


Çanakkale çanakkale-kadın-dayanışması Güleda Erensoy mektup tutuklu-kadınlar Bu haber 31/03/2017, Cuma günü yayınlandı, 137 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com