Cevatpaşa Mahalle Sakinleri Taleplerini İletti

6 sene önce Güncel
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Cevatpaşa Mahalle Sakinleri Taleplerini İletti

Çanakkale Kent Konseyi Cevatpaşa Mahalle Meclisi genel kurul toplantısı çalışma ofisinde gerçekleştirildi.

Genel Kurul’da konuşma yapan mahalle meclis başkanı Şevket Ağan, faaliyetler hakkında bilgiler verdi.  Ağan; “5 Kasım cumartesi Ayvacık Meslek Yüksek Okulu öğrencileri ve öğretmenleri Adnan Şimşek ile beraber bankacılık ve sigortacılık alanında, emekli öğretmen Gülşen Özrehberliğinde felsefe konulu toplantı yapıldı.21 Kasım pazartesi Çocuk İhmal ve İstismarın Önlenmesi konulu panel düzenlendi. Belediye başkan yardımcısı Rebiye Ünüvar panel de konuşma yaparak bilgilerini katılımcılara aktardı. Kadına ve Çocuğa Yönelik Şiddete Karşı kampanya kapsamında mahalle meclisinde,Cevatpaşa mahalle muhtarlığında,Prof. Dr. Türkan Saylan belediye sosyal tesislerinde, golf çay bahçesinde panolar sergilendi.ÇOMÜ psikoloji bölümü öğrencileri de çalışmalara katkı verdi. Halka broşür dağıtarak çalışmalar tanıtıldı.21 Aralık çarşamba Avukat Güneş Pehlivan’ın katılımıyla Çanakkale İbn – i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ndeuluslararası belgeler ışığında temel insan hakları konulu söyleşi yapıldı. 17-18 Ocak 2017 tarihlerinde ÇOMÜ coğrafya bölümü öğrencilerine yönelik NET-CAD eğitim semineri gerçekleştirildi ve eğitim sonunda öğrencilere katılımsertifikaları verildi.  Verem Savaş haftası dolayısıyla mahalle meclisimizde düzenlenen seminerdeÇanakkale Halk Sağlığı Müdürlüğü Verem Savaş Dispanseri Tüberküloz il koordinatörü Doktor Gülin Başol tarafından gerçekleştirilen sunumda, verem hastalığının belirtileri, korunma yöntemleri ve tedavisi hakkında bilgiler verildi. ÇOMÜOkul Öncesi Öğretmenliği Bölümü öğrencileri çocuk psikolojisi ile ilgili mahalle meclisimizde bir araya gelerek bilgilerini mahalle sakinleri ile paylaştılar. Mahallemizde ev hanımlarının talepleri doğrultusunda sağlıklı yaşam egzersizleri çalışmaları için mahalle meclisi toplantı salonunda yer temin edildi ve çalışmalar devam etmektedir. Mahalle meclisimizde staj yapan ÇOMÜ bilgisayar ve coğrafya bölümü öğrencileri bir yandan mahalle meclisi çalışmalarını öğrenirken bir yandan da mahalle sakinleri ile tanışmaları sağlanmaktadır” dedi.

Genel Kurul’da ayrıca;“Cevatpaşa mahallesi sınırları içerisinde bulunan eski askeri hastanenin durumu, nasıl değerlendirilmesi gerektiği, restorasyon süreci ile ilgili görüş ve öneriler paylaşıldı. 6 Mayıs tarihinde gerçekleştirilecek Hıdırellez kutlamalarının geleneksel hale getirilerek mahalle meclisinin etkinlikleri üstlenmesi talep edildi. Mahalleye ismini veren Cevat Paşa hakkında tüm bilgilerin toparlanarak kitabının basılması,mahalledebir parkaadının verilmesi, heykelinin deparkayerleştirilmesitalep edildi. Merkez Ortaokulu için yaşanan sürecin yeni milli eğitim müdürüne aktarılması ve merkez ortaokulunungeri getirilmesi için çalışmaların yapılması” görüşüldü.

Haber Merkezi


çalışma-ofisi Çanakkale cevatpaşa genel-kurul-toplantısı kent konseyi mahalle-sakinleri Bu haber 31/03/2017, Cuma günü yayınlandı, 126 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com