Genç çiftçilere koyun hibe edildi

5 sene önce Güncel
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Genç çiftçilere koyun hibe edildi

Kırsal kalkınma yatırımlarının desteklenmesi programı kapsamında Çanakkale’de genç çiftçi hibe programından yararlanmaya hak kazanan genç çiftçilere koyunları teslim edildi.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından devam eden projede 15 bin genç çiftçiye istihdam sağlanacak. Hibelerin hayvancılık ve tarım alanlarında uygulandığı proje kapsamında Çanakkale’de 2 hayvan yetiştiricisine toplam 80 adet koyun hibe edildi. Dümrek Köyü’den Hülya Çakıroğlu ve Aşağıokçular Köyü’den Ayşe Ak’a 38’i koyun ve 2’si koç olmak üzere toplamda 40’ar adet hibe koyun teslim edildi. Genç çiftçi hibe programına Çanakkale Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Kaya, Çanakkale İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Erdem Karadağ, Köy muhtarı ve üreticiler katıldı.

Programa katılan Çanakkale Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Kaya, projenin amacının genç çiftçilerin istihdamına yönelik olduğunu belirterek, “Kırsal kalkınma genç çiftçi projelerinin desteklenmesi programı kapsamında hibe koyun desteğine hak kazanan çiftçilerimize koyunlarının hayırlı olmasını, ürünlerinin bol, kazançlarının bereketli olmasını diliyorum. Ayrıca bu projede emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

İHA


Çanakkale genç-çiftçiler kırsal-kalkınma koyun-hibesi Bu haber 29/03/2017, Çarşamba günü yayınlandı, 106 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com