Başkan Gökhan taksicilerin sorunlarını dinledi

5 sene önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Başkan Gökhan taksicilerin sorunlarını dinledi

Çanakkale Belediye Başkanı CHP’li Ülgür Gökhan, şehir içinde görev yapan taksi şoförleri ile bir araya gelerek sıkıntılarını dinledi.

Toplantıya, Çanakkale Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mehmet Ali Demir ile Çanakkale Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürü Hayati Gürses ile taksi şoförleri katıldı.  Taksiciler sorunlarını Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’a anlattı.  İskele durağı ve AVM önündeki yaşanılan sorunlar ile ilçe otobüslerinin şehir içine girmesinin yarattığı sorunlar dile getirildi.

Trafikte 133 taksi plakalı aracın çalıştığını anımsatan Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan; “Benim işim kentte sağlıklı bir ulaşım hizmetinin verilip verilmediğidir. Benim taksicilerden beklentim; hizmeti vereceksiniz para kazanacaksınız, bunun karşılığında da sağlıklı hizmet vereceksiniz. Tavır, davranış, araçlarınızın temizliği, kılık kıyafetinize özen göstermeniz gereklidir. ” dedi

“İLÇE OTOBÜSLERİNE ÇÖZÜM BULACAĞIM”

İlçe otobüsleri ile alakalı sıkıntıları dinleyen Başkan Gökhan; “İlçe otobüslerinin trafik sıkıntına neden olduğunun farkındayım. Biz ilçe otobüslerine yeni otogar yapıldıktan sonra bir fırsat verdik. Şehir içine girmeleri söz konusu değildi. Ama ilçelerde oturup Çanakkale’de çalışan ya da tam teri durum yaşayan, hastaneye gelip giden vatandaşlar olduğu için otobüs duraklarından yolcu almak kaydıyla ilçe otobüslerinin belli saatlerde şehir içine girmesine izin verdik. Eğer sabit duran bir ilçe otobüsü görürseniz, sizin yolcunuzu alan olursa bunu bize bildirin. Bu konuyu İl Trafik Komisyonu ile bizzat görüşeceğim. Buna kesinlikle çözüm bulacağım” dedi.

“AVM ÖNÜNDE ÜÇ TAKSİ DURACAK”

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan taksi şoförleri ile bir araya gelerek sıkıntıları dinledi.“Bir kentin temel unsuru esnaftır. Esnafın mutlu olması kentin de mutlu olmasını getirir” diyerek düşüncelerini ifade eden Belediye Başkanı Gökhan; “AVM’nin önünde 3 nöbetçi taksi tutulması için düzenlemeleri yapacağız. Korsan taksilere izin vermeyeceğiz. Taksi plakası araca geçtiği zaman derhal o aracın boyandığını görmüş olacağız. Bunu meclis kararına da getireceğiz. Plaka iptaline kadar gideriz. Korsan taksicilik bir başkasının hakkını gasp etmektir, asla hoş görülemez” dedi.  Eğer kentin içinde sizinle alakalı olumsuz bir durum varsa fotoğrafını çekip belediyeye gönderin. İskele durağına sığılmadığını biliyorum. Orada da bir düzenleme yapacağız.” dedi.

“OTOGAR YOLUNA ÇÖZÜM BULUNACAK”

Otogardan yolcu alan taksi şoförleri, mesafenin uzunluğu ve ücretin yükselmesi üzerine bir sıkıntı dile getirdi. Başkan Gökhan; “Otogar çıkışında istimlâk ettiğimiz 32 metrelik bir yol var fakat bu yolu açamadık. Mevcut dereyi geçerek yolu açmamız gerekiyor. Bu büyük bir yatırımdır. Oraya TOKİ yapılacak. Yapım esnasında o yol çalışması da gerçekleştirilecek” dedi.

Toplantı karşılıklı soru cevap ile sona erdi.

Dilek Akşen


Çanakkale Belediyesi taksi-şöförleri Ülgür Gökhan Bu haber 29/03/2017, Çarşamba günü yayınlandı, 145 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com