Turan, Aşağıokçular Köyünde konuştu

Turan, Aşağıokçular Köyünde konuştu

Çanakkale’de merkeze bağlı Aşağıokçular köyünde vatandaşlarla bir araya gelen AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, yeni sistemi madde madde anlattı.

Aşağıokçular Köyünde vatandaşla bir araya gelen Turan, ‘Hayır’ diyenlerin neden bunu dediğini bildiklerini söyledi. Turan; “Bunlar niye ‘Hayır’ diyor biliyor musunuz? Eğer ‘Evet’ derse sistem yüzde 50’den fazla oy almak kaydıyla başarılı olacakları iş başına getirirse, bunların yüzde 50 alma ihtimali falan yok. Bakın Kılıçdaroğlu 7 seçim kaybetti. Hep 25’te kaldı. Hiç 26 yapmadı. Mustafa Kemal’in hatırası var. O yüzden Kılıçdaroğlu olmasa da yüzde 25 oy alır zaten. Ama bu adamlar 25’i 26 yapamadılar. Yeni sistem, 50’yi bulamayanı affetmeyecek. Kılıçdaroğlu bu ülkeyi düşündüğü için değil, kendi koltuğunu, kendi geleceğini düşündüğü için ‘Hayır’ diyor. 50’yi bulabilmen için buraya gelmen lazım. Köylere geleceksin, Aşağıokçular’a geleceksin. Muhtarlarla bir araya gelip, dert dinleyip, gübre kokup, toprak kokusunu göreceksin. Ama 25 için kasetle gelirsin, kasetle gidersin. Bu adamlar kasetle geldi, hesabı milletle yapmıyorlar. Bak biz 15 sene çalıştık, hala 50 olmadık. Demek ki daha çok çalışacağız. Ama ben de kasetle gelsem, “Ne yapacağım sistemi, ne yapacağım 50’yi ne gerek var derim” Bu doğru bir yaklaşım değil. O yüzden Kılıçdaroğlu’nun ‘Hayır’ demesi, memleketten, tek adamdan, ondan bundan değil. Kendisinin hesabı var. Oraya getirenler var, o getirenlerin karşısında borcu var” dedi.

Diğer ülkelerin de muhalefet gibi ‘Hayır’ dediğine dikkat çeken Turan, “Kılıçdaroğlu gibi Almanya da ‘Hayır’ diyor. Almanya ‘Hayır’ diyecek tabii. Kim ister koalisyonsuz, 5 yılda bir Amerika gibi, İngiltere gibi, Fransa gibi seçim yapan istikrarlı bir ülke? 65 hükümet,  35 tanesi 1 yılın altında. Böyle Almanya mı olunur? Hollanda mı olunur? Kavga eder durursun. Çıkarın AK Parti’yi dışarıya, yani 15 sene önceye. Nasıl ki 65 tane hükümet oldu. Yarın AK Parti de biter, halk oy vermez. Ondan sonra bir 60 hükümet daha. Bu doğru bir şey değil. Yoksa ‘Evet’ diyen de ‘Hayır’ diyen de bu ülkenin evladıdır, kardeşimizdir. ‘Hayır’ diyenlere de söylüyoruz; Ya bir düşün, bir dikkat et. AK Parti için değil memleket için bunu, istiyoruz” diye konuştu.

İHA

 , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com