Öz, Biga ve Yenicelilerle buluştu

Öz, Biga ve Yenicelilerle buluştu

CHP Çanakkale Milletvekili Bülent Öz, Anayasa değişikliği için yapılacak Referandum öncesinde Biga ve Yenice ilçelerinde ziyaretlerde bulundu.

Cumhuriyet Halk Partisi Çanakkale Milletvekili Bülent Öz, Biga ve Yenice ilçelerinde Nisan ayında yapılacak Referandum öncesi ziyaretlerde bulundu.

Gündüz ilçe merkezinde pazar yeri ve esnafları ziyaret eden Öz, akşam yaptığı köy ziyaretleri ile halka referandumda neden hayır oyu verilmesi gerektiğini anlattıklarını söyledi. Öz “Cumhuru yani halkın tümünü temsil eden Cumhurbaşkanı, devletin birlik ve beraberliğini sağlayan kişidir. Hem Cumhurbaşkanı hem de kendi siyasi partisinin genel başkanı olacak bir kişi tarafsız olamaz. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde kendi siyasi parti tabanından oy alacak kişi toplumun tamamını nasıl kucaklayacak. Daha şimdiden hayır oyu verecekleri ötekileştiren bir anlayış nasıl tarafsız olacak” dedi.

“Cumhurbaşkanı Partili Olursa Toplum Kutuplaşır”

CHP’li Öz “Cumhurbaşkanı 80 milyon vatandaşımızı temsil eder ve Anayasamıza göre siyasi parti üyeliği bulunmaz. Partiler üstü temsil makamı olan Cumhurbaşkanlığı milletimizin tamamını kucaklaması gerekir. Uzlaştırıcı olması gerekirken, Cumhurbaşkanı partili olursa, diğer partilere ve oy vermeyenlere karşı nasıl olacakta tarafsız olacak? Hükümet yetkilileri ve Cumhurbaşkanı hayır oyu verenleri adeta terör örgütü ile ilişkilendirmeye çalışıyor ve hayır oyu vereceklerin konuşmalarını istemiyor. Hayır propagandası yapanlar engelleniyor. Demokrasi diyenler demokrasiyi baltalıyor. Evet çıkması için yapılan baskılarla toplumu kutuplaştırdıklarını görüyoruz ama milletimiz buna müsaade etmeyecek. Birlik ve bütünlüğün baskı altına alarak, Milli egemenliğimizi tek bir kişiye teslim etmeyeceği bir seçim sonucuyla sandıktan Hayır çıkacağına eminiz” dedi.

Haber Merkezi

 , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com