“Hayır Veren Komşuma Nasıl ‘Terörist’ Derim”

5 sene önce Siyaset
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

“Hayır Veren Komşuma Nasıl ‘Terörist’ Derim”

AK Parti Milletvekili Ayhan Gider, referandum sürecinde “Hayır” oyu verecek olanların terörist ilan edildiği iddialarına net bir şekilde yanıt vererek, “‘Hayır’ oyu veren de ‘Evet’ oyu veren vatandaş kadar mübarektir.” dedi.

“‘Hayır’ veren de ‘Evet’ veren vatandaş kadar mübarektir.” diyen Ayhan Gider, açıklamasına şu ifadelerle devam etti: “Şunu dediğimiz zaman yanlış değil, teröristler ‘hayır’ diyor. Çünkü PKK, karar aldı ‘hayır’ demek için… PKK kurumsal bir yapı, kurumsal bir parti. HDP ‘hayır’ diyor. FETÖ ‘hayır’ diyor. Bu demek değil ki her ‘hayır’ diyen teröristtir. Adam ‘ben bu sistemden memnunum’ der, referandumda ‘hayır’ der. Bu başımızın üstü… Ben burada ‘hayır’ veren komşuma nasıl terörist derim. 16 Nisan’dan sonra yine benimle konuşacak. Oturacağım, kalkacağım yemek yiyeceğim, düğünü, cenazesi olursa gideceğim. Olur mu öyle şey. ‘Hayır’ da ‘Evet’ de aynı şey. Ama teröristler ‘hayır’ diyor onu da demeyelim mi? Biri çıkıyor diyor ki eğer ‘evet’ verirseniz memleket bölünecek. Biz de diyoruz ki PKK bu kadar aptal mı? Bu mantıkla ‘evet’ demesi lazım niye ‘hayır’ diyor” diye konuştu.

Haber Merkezi


AKP Çanakkale ayhan gider Çanakkale referandum-süreci Bu haber 27/03/2017, Pazartesi günü yayınlandı, 124 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com