Kahvaltıda Sevgi İzi

5 sene önce Siyaset
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Kahvaltıda Sevgi İzi

Biga Belediye Başkanı İsmail Işık, Biga Engelliler Derneği üyeleri ile Biga Şehir Parkı’nda kahvaltıda bir araya geldi.

Biga Belediyesi Haber Bültenine göre; Kahvaltıya Başkan Işık’ın eşi Ruhan Işık, Biga Engelliler Derneği Başkanı Havva Bacak, dernek yöneticileri, engelliler ve aileleri ile Biga Belediyesi Psikolojik Danışmanı Ece Nur Öztürk katıldılar. Kahvaltıya 105 davetlinin katılması ise dikkat çekti. Kahvaltı sonrası katılımcılara hitaben konuşan Biga Belediye Başkanı İsmail Işık, dernek ile birlikte planladıkları Sevgi İzi Bileklik Projesi’ni de anlattı.

Başkan Işık özetle şöyle konuştu:

ENGELSİZ OYUNCAKLAR

“Öncelikle teşekkür ederim bugün bizlerle olduğunuz için. Normalde bu kahvaltıyı 3 Aralık’ta yapacaktık, ancak dernek başkanımız Havva hanım şehir dışında olduğu için, bugüne kısmet oldu. Şehir Parkı’nda güzel bir Cumartesi sabahında sizlerle birlikteyiz. Bu arada Şehir Parkı için de, istediğiniz herhangi bir engelsiz oyuncağı siz belirleyin, birlikte çözelim. Sizin fikrinizi almak için bir çalışma yapmadık bugüne kadar.”

Sizlere Ece Nur Öztürk’ü tanıştırmak istiyorum. Kendisi Biga Belediyesi psikolojik danışmanıdır. İsterseniz birebir, isterseniz toplu halde görüşme yapabilirsiniz. Ece hanım Atatürk Kültür Merkezi’nde bütün Biga’nın hizmetinde…”

KISA SÜREDE BAŞLAYACAK

“Biga Engelliler Derneği yönetimimiz ve Emniyet Müdürlüğü ile yaptığımız görüşmeler sonucunda Sevgi İzi Bileklik projesini hayata geçirmeye karar verdik. Bu projeyle her hafta birinin başına gelen bir kayıp vakalarının risklerini en aza indirmek istiyoruz. Arkadaşlarımız 4 grup tespit ettiler. Bunlar; Down sendromlular, Otistikler, alzheimer hastaları ve zihinsel engelliler. Bileklerin üstünde engel grupları ve o gruplara verdiğimiz numaralar olacak. Bu bileklik sayesinde kayıp vakalarında kaybolan yakınlarımıza ulaşmamız kolaylaşacak. Sizlerin de bunlarla ilgili önerileriniz olursa, bunları da seve seve yerine getiririz.

Bizler Biga’nın bütün sorunlarıyla ilgilenmek ve çözmek için buradayız. Bugüne kadar derneğimizin her isteğine yanıt verdik. Ben tekrar her birinize katılımlarınız için teşekkür ediyorum, afiyet olsun.”

Başkan Işık’ın konuşmasının ardından çay eşliğinde sohbet devam etti. Aileler ve çocuklar Biga Şehir Parkı’nda güneşli bir Cumartesi gününün tadını çıkardılar. Haber Merkezi


başkan-ismail-ışık biga belediyesi biga-engelliler-derneği-üyeleri biga-şehir-parkı Çanakkale kahvaltı Bu haber 25/03/2017, Cumartesi günü yayınlandı, 148 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com