Şehitler Diyarında Birlik Mesajı

Şehitler Diyarında Birlik Mesajı

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan referandum süreciyle ilgili Eceabat’ta değerlendirmelerde bulundu. Milletvekili Turan, “Evet demek boynumuzun borcudur” dedi.

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Av. Bülent Turan, referandum çalışmaları kapsamında Eceabatlı Muhtarlar ve Sivil Tolum Kuruluşları ile bir araya geldi. Eceabat’ta gerçekleştirilen toplantıya MHP İlçe Teşkilatı, AK Parti İlçe Teşkilatı ve üyeler de katıldı.  Eceabat Referandum çalışma programına AK Parti İl Başkanı Yeşim Karadağ, Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Babacanoğlu ile birlikte katılan AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Av. Bülent Turan referandum ile ilgili değerlendirmeler de bulundu.

Çanakkale AK Parti Milletvekili Bülent Turan istikrarın önemine vurgu yaparak; “Partiler, hükümetler gelir geçer. Ama Çanakkale kalıcıdır. Eceabat bizim ortak paydamızdır. Bugün iki parti Eceabat için Türkiye için buradayız. Millet esastır. Evet diyen de Hayır diyen de başımızın tacıdır. Bu bir parti kavgası değil. Biz MHP ile beraber bir yola girdik. Yol arkadaşlığımızdan gurur duyuyoruz. Birlikte 18 madde hazırladık. Ben iddia ediyorum ki Çanakkale’de Türkiye’de evet demeyi hayata geçireceğiz. Hangi kanun meclise gelirse gelsin geçiyor. Hangi atamayı Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız istedi de yapmadık? 18 madde, AK Parti meselesi değildir. Hükümetler gelir geçer.  Biz istiyoruz ki AK Parti’den sonra da güçlü hükümetler olsun.  Bizim hükümetiz 65. Hükümettir. Geçmişte bir yılın altında görev yapan 35 hükümet var. Bir yıl da ne olur? Biz hükümetimiz döneminde istikrarı sağladık. Ama AK Parti her zaman kalıcı değil ki. İstikrar sürsün istiyoruz. Avrupa güçlü bir Türkiye istemediği için hayır diye bağırıyor. Bu mesele parti meselesi değildir. Bu mesele milletin geleceği adına duyduğumuz endişelerdir. Evet demek bizim boynumuzun borcudur.”

MİLLİ İRADENİN İSRAFI OLMAZ

“600 milletvekili için çok diyorlar, israf diyorlar.  Senin bir tane vekilinin telefon faturasını gördük. 1995 yılında CHP tarafından verilmiş 600 milletvekili olsun önergesi var.  Türkiye’nin nüfusu o zamanlar 50 milyon civarında. Nüfus şimdi 80 milyon.  Bugün bu vekile fazla diyorsun.  Mecliste Çanakkale’nin daha çok vekili olsa fena mı olur. Milli iradenin israfı mı olur?”

ŞEHİT OLAN VEKİL DE OLUR

“18 yaşında milletvekili mi olur diyorlar. 18 yaş değil, 18-25 yaş arası diyoruz. Şuanda zaten 25 yaşında ki insan seçilebiliyor, yeni sistemde 18-25 yaş arası da seçilebilecek. 100 yaşında ki bir insanın aday olması hususunda engel yok. 100 yaşında vekil de yok.  Aynı şekilde 18 yaşındaki gencimiz önündeki engeli de kaldırıyoruz. Biz bu yaşlardaki gencimizi askere gönderiyoruz, kaymakam, vali, hâkim, savcı yapıyoruz güveniyoruz da milletvekili olunca mı güvenmeyeceğiz. Asker de şehit olmasına imkân ver vekil yapma olur mu? Toplumun yansıması meclis olacak diyoruz”

CHP’nin AK Parti’ye yönelik takındığı yeni söylem değişikliğine dikkat çekerek seçmenlere uyanık olmaları çağrısında bulunan Milletvekili Turan; “15 yıldır AK Parti demek yerine AKP diyenler son zamanlarda yeniden AK Parti demeye başladı. AK Parti seçmenini kızdırmadan oyları almak niyetindeler. Seçilmiş Cumhurbaşkanı’na saygısızlık yapıyorlar. Ona yaptığınız saygısızlık, seçmene yaptığınız saygısızlıktır. Cumhurbaşkanımız demeseniz de Cumhurbaşkanı deyin. Tayyip Bey demeyi şimdi yine bıraktılar, Cumhurbaşkanı diyorlar. Hayır, asla çıkmayacaktır. Ama Hayır çıkarsa yine aynı söylemlere devam edip hükümeti istifaya çağıracaklar” dedi.

KÖPRÜ ECEABAT’I CANLANDIRACAK

Önemli olan gönülden gönüle köprü kurmanın olduğunu ifade eden Milletvekili Turan; “Bana buraya geldiğimizde köprüyü sormuşlardı. Dedim ki biz köprüyü yaparız ama önemli olan gönülden gönüle köprü yapmanın derdindeyiz. Köprüyü de yaparız dedik, yaptık. Temeli attık. Cumhurbaşkanımız temel atmaya gelmedi yapın geleyim dedi. Biz başladık bitecek inşallah. Köprünün açılması Eceabat’ın ayaklanması demek.  Turizm canlanacak, ulaşım canlanacak. Bunlar güzel işler” dedi.

Toplantı da vatandaşların ve muhtarların sorunlarını dinleyen Turan, en kısa zamanda çözüm üretileceğini söyledi. Dilek Akşen 

 , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com