Bir Hayal Kurdular!

5 sene önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Bir Hayal Kurdular!

Çanakkale Toplum Ruh Sağlığı Merkezi çalışan ve danışanları, bir yıl önce bir hayal kurdu… Hatıra Ormanı’nı yaratmak için gereken başvuruları yapan TRSM ekibi, güneşli bir günde Güzelyalı’da çok sayıda heyecanlı katılımcı ve onlarca fidan ile hayallerini gerçeğe dönüştürdü. 2 yıl önce yanarak kurak olan alana can veren danışanlara, dikilen fidanlar da ilaç oldu.

Güzelyalı Mevkii’nde geçtiğimiz yıllarda yanan alanda, Çanakkale Toplum Ruh Sağlığı Merkezi tarafından dün fidan dikilerek Hatıra Ormanı oluşturuldu.

Çanakkale Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine bağlı Toplum Ruh Sağlığı Merkezi doktor, çalışan ve danışanları el birliği ile TRSM Hatıra Ormanı oluşturdu.

“Biz bir hayal kurduk” diyerek yola çıkan TRSM ekibi, hayallerini gerçeğe dönüştürmek için uzun bir uğraş verdikten sonra zafere ulaştı.

Dün sabah saatlerinde TRSM Uzman Doktoru Özlem Öztürk Şahin koordinatörlüğünde gerçekleştirilen etkinliğe Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreter Yardımcısı Uzm.Dr.İsmail Temiz, Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı Uzm.Dr.Nazır Çoban  da katılarak destek oldu. TRSM için Çanakkale Orman Bölge Müdürlüğü tarafından tahsis edilen alana dikilmek üzere 100 de çam fidanı verildi. Dikim işlemleri için Orman Bölge Ağaçlandırma Şefi İlhan Karaduman, etkinlik boyunca ekibe yardımcı oldu.

Uzm. Dr.Şahin, gazetemize yaptığı açıklamada “Yaklaşık 1 yıldır planlıyorduk. Görüşmeleri Genel Sekreter Yardımcımız İsmail Bey(Temiz) ile gerçekleştirdik. Orman İşletme Müdürü Barış Bey(Sergin)’in de büyük katkılarıyla Orman Haftası’nda olmasını planladık. O nedenle bugüne denk getirdik. Tüm ekibimize yaklaşık 100 fidan verildi. Bugün de topluca onları dikerek Hatıra Ormanımızı oluşturmak için ilk adımımızı attık. Toplum Ruh Sağlığı’nın etkinlikleri sürecek. Her ay mutlaka bir etkinliğimiz oluyor” diye konuştu. Genel Sekreter Yardımcısı Uzm. Dr. Temiz ise “Fikir Özlem Hanım’ındı. Biz de Genel Sekreterlik olarak destek olduk. Orman Bölge Müdürlüğü de sağ olsunlar iyi karşıladılar. Hastalarımızın ‘dikili bir ağacım var’ diyebilmesi için yaptık. Burası bizim yerimiz. Piknik yapacağımız, etkinliklerimizi gerçekleştireceğimiz yerimiz. Zaman zaman da buraya gelip bakımını yapacak ve sulayacağız. Törenle dikme ile bitmiyor, bakımını yapmaz sulamazsak bir zaman sonra ölüp gidiyorlar.” dedi.

TRSM Hatıra Ormanı oluşturulmasının ardından Özlem Öztürk Şahin tarafından katılımcılara Hayır Pilavı ikram edildi. Toplu fotoğrafın ardından etkinlik sona erdi. Eylem Gözeldere

 


Çanakkale çanakkale-toplum-ve-ruh-sağlığı-merkezi güzelyalı hatıra-ormanı Bu haber 24/03/2017, Cuma günü yayınlandı, 116 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com