Alişdede Bilgi Evi’nde Kadın Buluşmaları

5 sene önce Kadın
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Alişdede Bilgi Evi’nde Kadın Buluşmaları

Çanakkale’nin Biga Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü sonrasında Alişdede Bilgi Evi’nde başlatılan Kadın Buluşmaları devam ediyor. 

Proje ile ilgili bilgi yapılan açıklamada; “8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nden ilham alarak Mart ayında etkinliklerimizi başlattık. Bu güne dikkat çekerek kadınlarımızın ilgi ve ihtiyaç alanlarını belirlemeye çalıştık. Seçmiş olduğumuz konuklarımızın kadın olmasına dikkat ederek, samimi bir sohbet havasında uzman oldukları alanlarda öğretici bir faaliyet amaçladık” ifadelerine yer verildi.

MODA VE YAŞAM

İlk etkinlik 13 Mart Pazartesi günü saat 10:00-12:00 saatleri arasında 15 katılımcıyla gerçekleştirildi. Uzman Serpil Baykal, moda, vücudumuzu tanıma, doğru ve şık giyinme konularıyla ilgili bilgilerini katılımcılarla paylaştı. Katılımcıların sorularına da cevap veren Baykal, doğru giyinmek için yüksek paralar ödemek yerine ekonomik şıklığın nasıl olabileceğini örneklerle anlattı. Kadınlara sadece moda olanın değil, kendilerini iyi hissetmenin, kendilerini iyi hissettiren şeyleri giymenin, kısacası kendilerini severek mutlu olmanın önemini anlatan Baykal’ın sohbet şeklinde geçen sunumu katılımcılar tarafından ilgi gördü.

SAĞLIKLI VE DENGELİ BESLENME-KİLO KONTROLÜ

21 Mart Salı günü saat 10:00-12:00 arasında gerçekleşen etkinlikte Bigest Güzellik Merkezi doktoru Dr. Dilek Can, sağlıklı ve dengeli beslenme, kilo kontrolünde konusunda bilgilerini paylaştı. Etkinlikte konuşan Dr. Can, vücut analiz cihazını getirerek katılımcıların kilo- yağ- kas ölçülerini, metabolizma yaşlarını ortaya çıkararak doğru beslenme kurallarını ve kadınların yapması gerekenleri anlattı. Dr. Can, örnek diyet listesi üzerinden kadınların gün içinde hangi sıklıkta ve neler yiyerek kilo kontrolü yapabileceklerini gösterdi. Sağlıklı beslenmenin gerekliliğini aktaran Dr. Can, kadınların vücut analiz sonuçlarını birebir inceleyerek tek tek soruları cevapladı.

KADIN SAĞLIĞI

Kadın Sağlığı konusunda 27 Mart Pazartesi günü saat 10:00-12:00 saatleri arasında gerçekleşecek etkinlikte konuşacak olan doktor, kadın sağlığını yakından ilgilendiren ve sık sık karıştırılan konularda (Menapoz, regl dönemi şikayetleri, enfeksiyonlar, gebelik süreci, rahim kanseri, basit teşhis ve tanı vb) soruları yanıtlayacak ve sağlıklı yaşam konularında önerilerde bulunacak.

DOĞAL GÜZELLİK VE MAKYAJ SIRLARI

Doğal güzellik ve makyaj sırları konusunda 4 Nisan Salı günü gerçekleşecek etkinlikte kuaför Sibel Bahçevan kadınlarla bir araya gelecek. Kadınlara kendilerini tanıyıp, doğru saç rengi, kesimi, yüz tiplerine uygun makyaj tekniklerinden bahsedecek Bahçevan, evde uygulanabilecek basit güzellik reçeteleri ve kuaför hilelerini paylaşacak ve bu etkinliklere katılan kadınlardan birini seçerek ücretsiz değişim programına alarak saç bakım, boya ve kesim yaparak değişimi gözler önüne serecek.

EVDE JİMNASTİK

10 Nisan Pazartesi günü saat 10:00-12:00 saatleri arasında Beden Eğitimi öğretmeni Nihan Demirel jimnastik salonlarına gitmeden, evdeki eşyalarla (minder, sandalye, masa vb) bile nasıl spor yapabileceğini, dar zamanlarda da spor yaparak yaşamın nasıl hareketlendirilebileceği konularında konuşacak. Örnek hareketler gösterecek. Haber Merkezi


8-mart-dünya-emekçi-kadınlar-günü alişdede-bilgi-evi Çanakkale çanakkale-biga-belediyesi kadın-buluşmaları kültür ve sosyal işler müdürlüğü Bu haber 23/03/2017, Perşembe günü yayınlandı, 170 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com