Milletvekili Gider; “İmam Talimatıyla İnsanlıktan Çıktılar”

5 sene önce Manşet Siyaset
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Milletvekili Gider; “İmam Talimatıyla İnsanlıktan Çıktılar”

Gençlik ve Spor Bakanlığının “Tecrübe Konuşuyor, İçimizdeki Kahramanlar” projesi kapsamında Çanakkale’de düzenlenen programda konuşan AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider; “FETÖ adlı örgütlenmeyi sümüğünü çekmekten aciz bir adamın yapmış olmasına inanmak saflık olur” dedi.

İÇDAŞ Kongre Merkezi Seyit Onbaşı Toplantı salonunda sanatçı ve oyuncu İsmail Hakkı Ürün’ün moderatörlüğünde gerçekleştirilen programa, Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, İl Jandarma Komutanı Albay Necmi İnce, İl Emniyet Müdürü Celal Sel, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, daire müdürleri, Ayvacıklı depremzedeler ve vatandaşlar katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda, şehitler için Saygı Duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu. Daha sonra program kumdan resim sanatçısı Veysel Çelikdemir’in sunduğu ’15 Temmuz’ temalı gösteriyle sürdü. 15 Temmuz gazileri Orçun Şekercioğlu, Hacer Konuş ve Abdullah İrgin hain darbe girişimde yaşadıklarını anlattı. Genelkurmay Başkanlığı önünde darbeci askerlere engel olmaya çalışan Abdullah İrgin, kendisinin Muşlu, eşinin ise Çanakkaleli olduğunu ve Edirne’de yaşadıklarını, 15 Temmuz gecesi ise tesadüfen Ankara’da bulunduğunu belirtti. Programı izlemeye gelenler ellerindeki Türk bayraklarını sallayarak, Türk Milletinin birlik ve beraberlik içinde olduğunu gösterdi.

“ONLAR BİZİM MAHALLENİN ÇOCUKLARIYDI”

AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, yaptığı açılış konuşmasında; “15 Temmuz’dan birkaç hafta önce bir arkadaşımla meclis bahçesinde dolaşırken tören polisler nöbet değişikliği yapıyordu.  Arkadaşım sordu bunlar nedir diye. Biz de darbe falan olduğu için daha önce askerler parlamentodan dışarıda tutulur. Aslında burada asker olması lazım, artık darbe tehdidi mi kaldı? Bizler darbeler bitti diye düşünüyorduk. Askerlerin memlekete el koyma telaşına girmeyeceğini düşünüyorduk. Bu darbe yapanları bizim mahallenin çocukları olarak görüyorduk. Bunların anaları babaları da seviniyordu diyordu ki; ‘ bak ne güzel okuttum, ettim. Memlekete sahip çıkan abdestinde namazında çocuklar oldular.’ Darbe hiç hazır olmadığımız yerden geldi.  Bu büyük bir organizasyondu. Zaten kırk sene yapılanmaları sürdü. Böyle bir örgütlenmeyi sümüğünü çekmekten aciz bir adamın yapmış olmasına inanmak saflık olur. bu adam olsa olsa dünyanın oyuncağı olur. Tarih boyunca başımıza bela olan yapıların en son ve en pis versiyonudur” dedi.

“15 TEMMUZ’U DİRİ TUTALIM

15 Temmuz’un Türk tarihi için bir milat olduğunu vurgulayan Milletvekili Gider; “Ankara Emniyet Müdürlüğü’ne gittik. Müdür bey bize emniyeti gezdirirken o geceyi anlattı. ‘Önce helikopterle buraya saldırdılar. Memur arkadaşlar arka tarafa geçmek için projede olmayan bir yol yapmışlar. Saldırı başlayınca o yoldan geçip arkaya saklanıyorlar. Helikopter dönüp arka tarafı bombalıyor. Bunu kim bilir? O yolu sadece orda mesai yapanlar bilir. Biz evimizde beslediğimiz tavuğu kesemez, komşumuza kestiririz. Bunlar öyle robotlaşmış ki mesai arkadaşları ile aralarında bir duygusal bağ oluşmamış. Bunların imam dedikleri adamlardan aldıkları talimatlar insanlıklarından da öte. Nöbet bekleyen masumu öldürenler, suyu üç yudumda içiyor. İfade de diyor ki ‘Ben devlet için onu öldürdüm cennete gideceğim, o da masumdu cennete gidecek.’ Bu insan aklına yatıyor mu? 15 Temmuz Türk tarihinde bir milattır. Diri tutulmak zorundadır. 15 Temmuz kahramanları toplumun her zaman yanında ve önünde olmalıdır. Dün olduğu gibi yarında dünyanın bir çok devleti işlerimize iyi niyetli gibi görünerek karışmaya kalktıklarında bugünleri hatırlamalıyız” diyerek sözlerini bitirdi.

Dilek Akşen

 


ayhan gider Çanakkale içimzdeki-kahramanlar proje tecrübe-konuşuyor Bu haber 22/03/2017, Çarşamba günü yayınlandı, 139 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com